Nowenny Karmelu

… beze Mnie nic nie możecie uczynić J 5, 15b. Zatem, jeśli wszystko jest łaską otrzymaną od Boga, to trzeba o tę łaskę usilnie prosić, prosić ciągle i wytrwale. Kościół, chcąc odpowiedzieć na zachętę Chrystusa, by zawsze się modlić i nie ustawać, przekazał wiele form modlitwy. Jedną z nich jest nowenna. Jest to usilna prośba zanoszona do Dobrego Miłosiernego Boga przez kolejne 9 dni prze wstawiennictwo świętego. Szczególnie skupimy się na świętych karmelitańskich, prosząc ich, by wyjednali nam u Boga, którego przecież już oglądają twarzą w twarz o łaski. Choć sam czuję się niczym nowicjusz, jeżeli chodzi o zgłębianie dzieł tychże świętych, bo dopiero rok minął, jak złożyłem śluby wieczyste w zakonie karmelitów bosych, a wykształcenie polonistyczne, które zdobyłem w świecie, też tutaj chyba zbytnio się nie przydaje. Z pomocą łaski Bożej i Ducha Świętego będę próbował choć trochę zgłębić myśli czczonych w karmelu świętych i wraz z wami modlić się zaproponowanymi przeze mnie treściami.

6 lipca 2021

Nowenna Szkaplerzna

Przygotowując się do uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel przeanalizujemy wybrane teksty występujące w Ewangelii Łukasza opisujące jej życie.
29 października 2020

Nowenna do bł. Franciszka Palau y Quer

Nowenna do bł. Franciszka Palau y Quer
21 września 2020

Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 2020 r.

Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 2020 r.
5 lipca 2020

Wielka Nowenna Szkaplerzna

Zapraszamy do wspólnych rozważań i modlitwy podczas dziewięciodniowej Nowenny przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel.
21 maja 2020

Nowenna do Ducha Świętego z Małą Arabką

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO ze świętą Marią od Jezusa Ukrzyżowanego.
18 marca 2020

Nowenna do św. Józefa – 2020 r.

Święty Józefie, Bóg powierzył Ci troskę o Najświętszą Rodzinę; prosimy Cię, bądź ojcem i obrońcą naszej rodziny i wyjednaj nam łaskę życia i śmierci w miłości Jezusa i Maryi. Amen.
24 grudnia 2019

Nowenna do Dzieciątka Jezus – 2019 r.

Nowenna do Dzieciątka Jezus - 2019 r.
13 grudnia 2019

Nowenna do św. Jana od Krzyża – 2019 r.

Boże, który zaszczepiłeś w sercu świętego Jana od Krzyża doskonałego ducha samozaparcia i przewyższającą wszystko miłość krzyża Twego Syna, spraw, byśmy wytrwale podążając jego śladami mogli osiągnąć wieczną chwałę w niebie.
19 listopada 2019

Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego – 2019 r.

Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego - 2019 r. - br. Tomasz Kozioł OCD
7 listopada 2019

Nowenna do św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej – 2019 r.

Prowadzenie - siostra Maria Elżbieta od Trójcy Świętej - karmelitanka bosa z Bornego Sulinowa.