Nowenny Karmelu

… beze Mnie nic nie możecie uczynić J 5, 15b. Zatem, jeśli wszystko jest łaską otrzymaną od Boga, to trzeba o tę łaskę usilnie prosić, prosić ciągle i wytrwale. Kościół, chcąc odpowiedzieć na zachętę Chrystusa, by zawsze się modlić i nie ustawać, przekazał wiele form modlitwy. Jedną z nich jest nowenna. Jest to usilna prośba zanoszona do Dobrego Miłosiernego Boga przez kolejne 9 dni prze wstawiennictwo świętego. Szczególnie skupimy się na świętych karmelitańskich, prosząc ich, by wyjednali nam u Boga, którego przecież już oglądają twarzą w twarz o łaski. Choć sam czuję się niczym nowicjusz, jeżeli chodzi o zgłębianie dzieł tychże świętych, bo dopiero rok minął, jak złożyłem śluby wieczyste w zakonie karmelitów bosych, a wykształcenie polonistyczne, które zdobyłem w świecie, też tutaj chyba zbytnio się nie przydaje. Z pomocą łaski Bożej i Ducha Świętego będę próbował choć trochę zgłębić myśli czczonych w karmelu świętych i wraz z wami modlić się zaproponowanymi przeze mnie treściami.

7 maja 2019

Nowenna do św. Szymona Stocka

Wstęp Objawienie Matki Bożej dane św. Szymonowi Stockowi stało się momentem zwrotnym w dziejach Zakonu. Odtąd zaczął się szybko rozwijać, zarówno po względem liczebności, jak jakości, […]
16 stycznia 2019

Dziewięciotygodniowa nowenna przed uroczystością św. Józefa

o. Marian Zawada OCD
15 stycznia 2019

W poszukiwaniu zaginionego obrazu św. Józefa

Zapraszamy do wysłuchania kolejnych odcinków dziewięciotygodniowej nowenny przed uroczystością św. Józefa pt. W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO OBRAZU ŚW. JÓZEFA W KRAKOWIE.
15 grudnia 2018

Nowenna do Dzieciątka Jezus – 2018 r.

Karmel, to druga kolebka Bożego Dzieciątka. Karmel jest cały maryjny, więc też od swej Matki Dziewicy bierze przede wszystkim to, co Ona ma najdroższego, to jest Świętą Dziecinę. Od Niej i od św. Józefa uczymy się piastować to Dziecię, do Niego przemawiać i słuchać co Dziecię głosi.
13 grudnia 2018

Nowenna do św. Jana od Krzyża – 2018 r.

Boże, który zaszczepiłeś w sercu świętego Jana od Krzyża doskonałego ducha samozaparcia i przewyższającą wszystko miłość krzyża Twego Syna, spraw, byśmy wytrwale podążając jego śladami mogli osiągnąć wieczną chwałę w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
2 grudnia 2018

Nowenna do św. Maravillas od Jezusa

Wstęp “Czegoż mi może brakować, Gdy czuwa nade mną Pan. On stale na mnie spogląda, Patrzy przez cały czas”. Nie są to słowa z poezji Matki […]
19 listopada 2018

Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego – 2018 r.

Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego - 2018 r.
7 listopada 2018

Nowenna do św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej – 2018 r.

Rozkochana w Codzienności!
5 października 2018

Nowenna przed uroczystością św. Teresy od Jezusa – 2018 r.

Solo Dios basta! - Bóg sam wystarcza!
21 września 2018

“Selfie z Tereską” – Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Nowenna przed świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. "Selfie z Tereską".