Źródło – wideoklip

Pięćsetne urodziny Teresy od Jezusa
Źródło Jana od Krzyża
I muzyczne dotknięcie Tajemnicy Wieczności!

Przed Wami wideoklip promujący dwupłytowy album „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu”.

Powstał on na 500-tne urodziny jednej z największych kobiet Kościoła – św. Teresy od Jezusa (1515-1582) i zawiera oprócz poezji wyżej wymienionej Świętej z Avila, utwory równie wybitnych Świętych Karmelu: św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Elżbiety od Trójcy Świętej.

Piękno dotknięć ze strony Boga zawarte w słowach karmelitańskich mistyków nabiera jeszcze większej mocy dzięki przekazowi muzycznemu stworzonemu przez Kubę Blokesza i projektowi TERESA 500 oraz przez Ewę Urygę i zespołowi TWOJE NIEBO.

Całe muzyczne przedsięwzięcie, sięgające pierwszymi pomysłami do początku lat 90 zeszłego stulecia, jest dziełem Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej, które zrealizował w roku 2016 o. Mariusz Wójtowicz OCD.

***

ŹRÓDŁO życia tryska w każdym człowieku, mówiąc mu, że jest dobry i wyznaczając drogę dobroci prowadzącą do odwiecznego spotkania ze swoim Stwórcą. Taki jest właśnie św. Jan od Krzyża: on nie boi się pisać o sprawach trudnych. Wprost przeciwnie, ubiera w poezję wielkie prawdy wiary i budzi w nas tęsknotę za tym, co wieczne.

Wszystkim sięgającym po płytę chcę powiedzieć, że karmelitańscy Święci nie są ani mistykami nieosiągalnej kontemplacji, ani ascetami ponadludzkiego trudu. Wręcz przeciwnie są ludźmi, jak Ty i ja, którzy odważyli się kochać Boga, człowieka i świat aż do szaleństwa!

Słuchając tych poezji stawajmy się więc mistykami wdzięcznej codzienności o pięknym obliczu człowieka miłości!

o. Mariusz Wójtowicz OCD