Zapraszamy na rekolekcje o św. Józefie

Serdecznie zapraszamy na weekendowe rekolekcje poświęcone św. Józefowi, które odbędą się w dniach 25-27 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Myślą przewodnią tych rekolekcji będzie zdanie św. Teresy “Bóg dał św. Józefowi władzę wspomagania nas we wszystkim”.  Rekolekcje wygłosi kustosz Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach o. Grzegorz Irzyk OCD.

Kult św. Józefa został w Kościele rozpowszechniony w bardzo dużej mierze dzięki św. Teresie od Jezusa, która miała do tego Świętego Patrona ogromne nabożeństwo. Święty Józef jest opiekunem rodzin, pomaga szukającym pracy, pociesza nieszczęśliwych, obdarza nadzieją chorych, wspiera umierających. Niezwykle prawdziwą jest intuicja św. Teresy, że Pan Bóg dał mu władzę wspomagania nas we wszystkich naszych potrzebach, zarówno w tych duchowych, jak i tych materialnych.

Serdecznie zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego w Wadowicach na weekendowe rekolekcje poświęcone św. Józefowi. W tematykę rekolekcji doskonale wpisuje się klimat miejsca, czyli karmelitański klasztor oraz Sanktuarium z cudownym obrazem tego Wielkiego Patrona, przyozdobionym pierścieniem podarowanym przez św. Jana Pawła II.

Koszt udziału w rekolekcjach, które rozpoczynają się kolacją w piątek, a kończą obiadem w niedzielę, to 150zł. Zapisy przyjmujemy telefonicznie na nr 600 926 987, mailowo na adres recepcja@karmel-wadowice.pl albo przez formularz internetowy.