Prymicje o. Marcina Wojnickiego

W niedzielę 28 maja w parafii pw. św. Rocha w Rzeszowie o. Marcin Wojnicki OCD odprawił swoją prymicyjną Mszę św. Homilię wygłosił wujek neoprezbitera, ks. Jacek Uliasz, na co dzień posługujący we Lwowie. Przypomniał, że kapłan przede wszystkim służy ludowi przez posługę sakramentami. Na zakończenie o. Marcin udzielił błogosławieństwa prymicyjnego księżom, osobom zakonnym, rodzinie i wszystkim zgromadzonym wiernym.

Po Mszy św. odbyło się przyjęcie, podczas którego między innymi grupa młodzieży z rodzinnej parafii neoprezbitera z humorem przedstawiła krótki spektakl o drodze o. Marcina do Karmelu i kapłaństwa. Także rodzice przygotowali pokaz zdjęć z młodości i kształtowania się zainteresowań o. Marcina.

Wśród życzeń, które otrzymał tego dnia o. Marcin, były również i te, by „nigdy nie zabrakło mu w życiu spraw do rozwiązania, gdyż udzielenie pomocy innemu człowiekowi sprawia największą radość”. Dołączamy się do nich i prosimy Was o modlitwę w intencji neoprezbitera, by Pan zawsze wspomagał go na drodze jego kapłańskiej posługi.