Patriarcha Bartłomiej nawiedził KARMEL w Bolonii

Karmelitanki Bose z Bolonii informują o historycznym wydarzeniu.

Podczas ostatniej wizyty w Bolonii, w ramach zakończenia obchodów Kongresu Eucharystycznego, przyjmując nasze zaproszenie, odwiedził nasz klasztor Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej (13 września 2017).

Jego przybycie do kościoła zostało uroczyście oznajmione dźwiękami dzwonów; po śpiewie i pozdrowieniu otworzyłyśmy drzwi klauzury, aby wraz z osobami towarzyszącymi wszedł do środka klasztoru. Z wielkim szacunkiem witał się z każdą z nas. Z tej okazji przybyły również przedstawicielki sióstr Klarysek z Bolonii i Karmelitanek z Rawenny oraz mniszka prawosławna.

Razem udaliśmy się do chóru zakonnego, gdzie patriarcha uczcił relikwie świętych i odmówił po łacinie modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Mario. W kolejności wszyscy poszliśmy do sali rekreacyjnej klasztoru, gdzie patriarcha wyraził w prostych słowach szacunek i wagę życia monastycznego w Kościele. Po wzajemnym przekazaniu sobie prezentów nadal toczyliśmy pełną rodzinnego klimatu rozmowę. Na koniec patriarcha dokonał wpisu po grecku i wypiliśmy wspólną kawę!

Prosty gest odwiedzin stał się wielką radością dla wszystkich.