Kiermasz misyjny pod hasłem: „Dar dla Pigmeja – wielka nadzieja!”

Pomimo wprowadzonych rygorów sanitarnych w naszej Ojczyźnie, tegoroczny kiermasz misyjny w Czernej, w nieco okrojonym składzie i asortymencie oraz przy zachowaniu standardowych środków ostrożności, odbędzie się tak jak planowaliśmy w dniach 15 – 26 lipca 2020 r.

Będzie prowadzony przez s. Annę oraz Przyjaciół misji z Sosnowca, Będzina, Tychów, Tarnowa i Rzeszowa. Całość ofiar zostanie przeznaczona na budowę domów dla Pigmejów w Burundi i Rwandzie oraz zakup kóz i drzew awokado dla najbardziej potrzebujących rodzin z tych wiosek.

Jeśli Bóg pozwoli, to w sobotę 18 lipca będziemy gościć na kiermaszu misyjnym o. Józefa i o. Eliasza Trybałów oraz o. Sylwana Zielińskiego z jego najnowszą książką „Posyłam was!”. Misjonarze bliźniacy będą mogli spotkać się z przyjaciółmi, a o. Sylwan Zieliński spotka się z czytelnikami jego wspomnień misyjnych. Wszystko będzie możliwe o ile Bóg da siłę i zdrowie naszym weteranom…

Zapraszam Was do współtworzenia kiermaszu misyjnych pamiątek dla dobra najmniejszych spośród małych – Pigmejów z Burundi i Rwandy. Dzięki Waszej pomocy Misjonarze będą mogli pomóc tym, którym nikt nie pomaga! A widząc dobre dzieła naszych rąk będą mogli chwalić Boga Ojca który jest w niebie!

Wszystkich którzy chcą i mogą pomóc nam w zgromadzeniu odpowiednich przedmiotów, zapraszam z całego serca do współpracy. Chętnie przyjmiemy – jako dar na misje: książki, albumy, obrazy, pamiątki, drobne rzeczy użytkowe, rękodzieło, rzeźby, ozdoby, wyroby własne itp. Rzeczy wydobyte z domowych archiwów i bibliotek, w stanie dobrym i estetycznie wykonane – oczyścimy, odnowimy i przygotujemy na kiermasz misyjnych pamiątek. W sprawie odbioru w/w rzeczy prosimy o kontakt osobiście z sekretarzem misji o. Janem Ewangelistą OCD (tel. 600 967 636).

Tradycyjnie na kiermaszu misyjnym znajdziecie oprócz kawy, herbaty, krzyżyków z drzewa eukaliptusa, wyklejanek z liści bananowca, rzeźbionych w drzewie szopek z Burundi, obrazów oraz innych przedmiotów przywiezionych z Afryki przez naszych Misjonarzy – znajdziecie także miody z Lipinek z domu rodzinnego o. Macieja Jaworskiego – misjonarza, syropy z sosny i mniszka lekarskiego z Herbarium w Lipinkach koło Brodnicy oraz krówki misyjne, książki naszych misjonarzy, figurki Matki Bożej z Kibeho, a nawet torby na zakupy uszyte z materiału przywiezionego z Afryki. Oprócz tego NIESPODZIANKI – przez Was nadesłane, przez Was wybrane!

Co w ty mroku podarujecie Pigmejom? Czym ich obdarujecie? Przyjedźcie a zobaczycie!

o. Jan Ewangelista Krawczyk OCD