W małym Loretańskim Domu – schola ANGELO

„Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” – te słowa św. Augustyna przyświecają naszej scholi od początku jej istnienia. Czyli od kiedy? – tego nawet najstarsi ludzie nie pamiętają.

Działamy przy Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, którym się opiekują karmelici bosi i to właśnie oni zaszczepili w nas miłość do muzyki sakralnej. Na początku o. Piotr Linka nauczył kilka chętnych osób grać na gitarze, aby miał kto posługiwać podczas liturgii. Później o. Mariusz Wójtowicz, zakładając zespół „Karmel” nauczył nas śpiewać wielogłosowo. Aż przyszedł rok 2009 kiedy zawiązała się wspólnota tworząca Scholę Angelo działającą do dzisiaj.

Nasi opiekunowie: o. Artur Rychta, o. Krzysztof Górski i br. Piotr Filipek (który opiekuje się nami do dzisiaj) włożyli wiele serca i trudu w naszą formację i za to im dziękujemy. Spotykamy się raz w tygodniu na formacji, a w niedzielę i wszystkie ważne uroczystości śpiewamy podczas liturgii. Bierzemy udział w festiwalach piosenki religijnej na różnych szczeblach (mówiąc nieskromnie) z niemałymi sukcesami.

W 2015 roku nagraliśmy płytę „Prowadź nas Maryjo” poświęconą Matce Bożej, na której znajdują się również nasze autorskie utwory. Zapraszamy do Piotrkowic do naszej Matki i do wysłuchania jednego z utworów znajdujących się na płycie – „W małym loretańskim domu” (sł. Zuzanna Gola, muz. Marcin Gola).


Paulina Pietryka