Inauguracja jubileuszu misyjnego w Polsce

Komunikat w sprawie rozpoczęcia polskich obchodów Jubileuszu 50 – lecia misji karmelitańskich w Burundi i Rwandzie

Z wielką radością pragniemy poinformować, że 20 czerwca 2021 roku, uroczystą Mszą świętą o godz.13.00 w bazylice pw. św. Józefa w Poznaniu rozpoczną się obchody Złotego Jubileuszu misji karmelitańskich w Afryce. Będziemy dziękować Bogu za dar misjonarzy i ich ofiarną posługę w Burundi i Rwandzie, która trwa nieprzerwanie od 50 lat. Wielbiąc Boga za dar Misji, chcemy wypraszać łaski potrzebne do tego, aby karmelitańskie dzieło misyjne przynosiło obfite owoce świętości i rozwijało się dla dobra lokalnego Kościoła w Afryce

Jednocześnie zapraszamy wszystkich tych którzy duchowo i materialnie wspierają karmelitańską posługę w Afryce do naszego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic gdzie 17 lipca o godz.11.00 zostanie odprawiona Msza święta Jubileuszowa. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Bp Jerzy Mazur – przewodniczący misyjnej komisji Episkopatu Polski, który wraz z prowincjałem Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych zawierzy nasze karmelitańskie dzieło misyjne Matce Bożej Szkaplerznej.

Dzieląc się z Wami wszystkimi radością rozpoczynającego się Jubileuszu, pokornie prosimy o modlitwę w intencji naszych karmelitańskich misjonarzy i całego dzieła misyjnego, które od przeszło 50 lat rozwija się i owocuje na ubogiej ziemi dwóch małych krajów znajdujących się w samym sercu Afryki: Burundi i Rwandy.

Paweł Urbańczyk ocd,

Rzecznik prasowy Jubileuszu 50-lecia misji w Burundi i Rwandzie.