Stulecie urodzin o. Bonifacio Honingsa OCD


O. Bonifacio urodził się 11 maja 1921 roku w Sittard (Holandia). Obecnie mieszka w Rzymie w Teresianum. Całe życie poświęcił Bogu w nauce: doktor teologii moralnej, profesor w Teresianum, w Papieskim Uniwersytecie Urbaniana, były dziekan Wydziału Teologii Moralnej Uniwersytetu Laterańskiego, konsultant Kongregacji Nauki Wiary, ad vitam członek Papieskiej Akademii Pro Vita.

W świętowaniu towarzyszyli mu liczni bracia karmelici z różnych wspólnot rzymskich, siostry i przyjaciele. Niestety, jego rodzina nie mogła przyjechać ze względu na ograniczenia w podróży z powodu Covid. Eucharystii przewodniczył kardynał Giovanni Battista Re, obecny dziekan Kolegium Kardynalskiego. W homilii przypomniał polityczne i kościelne perypetie stulecia, w którym żył nasz brat, jego życie jako zakonnika i badacza, a zakończył wezwaniem do modlitwy o to, co stanowi istotę życia, pomimo wszystkich przemian.

Po Eucharystii wszyscy zebrali się (zgodnie z przepisami zdrowotnymi) na wspólny posiłek. Stulecie życia to wydarzenie, które należy uczcić!

za: www.carmelitaniscalzi.com