III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu – zapowiedź

Króluj nam Chryste!

Tym pięknym zwrotem, oddającym prawdę o królowaniu naszego Boga, bo sam przecież powiedział do św. Faustyny: „Jestem Królem Miłosierdzia”, pragniemy rozpocząć ten list, kierowany do Was, naszych Sióstr i Braci w Jezusie Chrystusie, Panu naszym.
Dziś, kiedy Kościół w sposób szczególny czci św. Teresę od Dzieciątka Jezus, najmłodszego Doktora Kościoła, i prosi o jej wstawiennictwo, chcemy Was wszystkich serdecznie zaprosić na III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne w Hali Orbita, które są organizowane przez nasze Stowarzyszenie WALKA DUCHOWA. Odbędą się tym razem 21-22 stycznia 2017. Szczególnym gościem, głoszącym Słowo Boże będzie, dobrze nam znany, radosny i otwarty na Ducha Świętego, o. Antonello Cadeddu.
Zapraszamy Was do doświadczenia żywego, wciąż młodego Kościoła, w którym ciągle oddajemy się Panu, Jemu ufamy i przekonujemy się, że to On działa, pomimo naszych grzechów, słabości i niedoskonałości. Te dni łaski przeżywać będziemy pod hasłem, które nawiązuje do Psalmu 37: „Powierz. Zaufaj. ON działa”. Dzisiejsza Patronka św. Teresa z Lisieux podpowiada nam: „Jezus pokazał mi, że drogą jest zawierzenie i ufność dziecka, które bez lęku zasypia w ramionach swego Ojca”. Nie ma piękniejszej drogi do nieba, jak droga bycia dzieckiem, o które troszczy się dobry Bóg. Z naszej strony jesteśmy wezwani do zawierzenia i zaufania, a wtedy będziemy doświadczać wielkiego działania Boga, u którego nie ma rzeczy niemożliwych.
W Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, 29 września, ks. abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, pobłogosławił nam w tym dziele przygotowania po raz trzeci Archidiecezjalnych Rekolekcji. Wierzymy, że Bóg zatroszczy się o wszystko. Jemu to oddajemy i ufamy, bo przecież to On sam działa, a my jesteśmy tylko narzędziami w tym dziele ewangelizacji. Kochani, prosimy Was o modlitwę, płynącą z serca i o Wasze towarzyszenie duchowe we wszelkich przygotowaniach. Potrzebujemy tego, bo tworzymy jedną Wspólnotę Kościoła i tak, jak mówiła św. Teresa: „W sercu Kościoła, mej Matki, będę miłością”. Tak, chcemy w to zaangażować się z miłością dla dobra każdego, kto będzie w tych Rekolekcjach uczestniczył.
Zapisy na Rekolekcje rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, więc nie zwlekaj. Już dziś zaufaj, że Pan w te dni będzie dokonywał wielkich dzieł i cudów swej miłości. Czekamy na Ciebie!

1 października 2016, w dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus

dziękując za modlitwę i prosząc o nią
o. Krzysztof od Miłosierdzia Bożego OCD
wraz ze Stowarzyszeniem WALKA DUCHOWA

Miejsce wydarzenia:
Wrocław, Hala Orbita ul. Wejherowska 34

Informacje o prowadzącym:
O. Antonello to katolicki duchowny i charyzmatyk, współzałożyciel (wraz z o. Enrique Porcu) ewangelizacyjnej Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia , które obecnie istnieje w 36 miastach Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, Francji, Belgii i w Polsce. Charyzmatem wspólnoty jest praca z ubogimi oraz ewangelizacja. Ojcowie pochodzą z Sardynii, mają 30 lat kapłaństwa, żyją z ubogimi w slumsach São Paolo w Brazylii.

 

dghj