Karmelitański CODZIENNIK ku pokrzepieniu codzienności!

Przemierzając długie korytarze klasztoru w Czernej na szczególną uwagę zasługują proste sentencje wykaligrafowane w ozdobnych tabliczkach i umieszone ponad drzwiami. To krótkie myśli Karmelitańskich Świętych, które wprowadzają każdego z nas zakonników do celi zakonnej (celum z łacińskiego niebo). Ożywiają one codzienność i skutecznie przypominają sprawy najistotniejsze.

Od dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą tym karmelitańskim skarbcem. W jaki sposób? Poprzez CODZIENNIK!

Chcemy każdego dnia na drzwiach Twojej codzienności zawieszać taką drogocenną tabliczkę mądrości życiowej. Chcemy byś wchodził do swojej codzienności jak do Nieba. Możesz nam w tym pomóc wieszając takie tabliczki „i tu i tam” w internecie … Na pierwszy rzut oka tabliczki, niczym codzienność, są takie same, ale każda jak codzienne życie inaczej jest zapisana.

Oprócz prostej sentencji dajemy Ci codziennie krótkie rozważanie i przypomnienie czym obecnie żyjemy w Karmelu. Na koniec umieszczamy imiona naszych zmarłych zakonników jako zachętę do codziennej modlitwy za tych, którzy odeszli już do Wieczności a być może potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

Nad skutecznością CODZIENNIKA czuwa św. Rafał Kalinowski: wojskowy, inżynier, wychowawca, powstaniec, sybirak, nasz współbrat w zakonie, przeor czerneński, charyzmatyczny spowiednik, odnowiciel karmelitańskiego życia w Polsce, a przede wszystkim duchowy gigant i Boży szaleniec.

Widzieć Boga we wszystkim – oto mistyka codzienności!
Wchodzisz w to?
baner_karmel_codziennik