Formacja

22 stycznia 2021

Pragnienie modlitwy według św. Teresy od Dzieciątka Jezus

„Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości”.
21 stycznia 2021

Modlitewne gesty papieskie

Nie sposób ogarnąć ponad ćwierćwiecza papieskiej posługi św. Jana Pawła II i wskazać chociażby najbardziej wymowne modlitewne jego gesty...
20 stycznia 2021

Wielka Nowenna do Świętego Józefa – Dzień 1

Karmelici Bosi · Wielka Nowenna do Świętego Józefa – Dzień 1 Z „Księgi życia” św. Teresy z Avila: „Obrałam sobie za orędownika i patrona chwalebnego świętego […]
19 stycznia 2021

Prawdziwe pragnienie

"Pragnę kochać, lecz coś nieskończonego, i by ta istota, którą kocham, nigdy się nie zmieniła i nie była zabawką swych uczuć, okoliczności czasu i sytuacji życiowej."
18 stycznia 2021

Symbole Teresy: Ogrodnicy

Karmelici Bosi · Symbole Teresy: Ogrodnicy Do nas zatem należy, byśmy jako dobrzy ogrodnicy mieli staranie o tych młodych roślinach, aby rosły i pilnie je podlewali, […]
17 stycznia 2021

Św. Józef do ks. Dolindo o swoich przeżyciach! Posłuchaj…

Ks. Ruotolo Dolindo, włoski mistyk minionego XX wieku, znany z zadziwiającej postawy zaufania i zawierzenia Jezusowi w każdej sytuacji...
16 stycznia 2021

Najbliższa przyjaciółka św. Teresy od Jezusa

Wpis dostępny również w wersji audio:  Karmelici Bosi · Najbliższa Przyjaciółka św. Teresy od Jezusa Wśród grona osób bliskich sercu św. Teresy, jej przyjaciół, była […]
15 stycznia 2021

Wsłuchiwać się i patrzeć na Jezusa

Wpis dostępny również w wersji audio: Karmelici Bosi · Wsłuchiwać Się I Patrzeć Na Jezusa Każdy z nas ma swoje perykopy, fragmenty, słowa w Piśmie Świętym, […]
14 stycznia 2021

Rozmodlony Papież

Modlitewne ukierunkowanie, wyniesione z domu rodzinnego, z zetknięcia się – już w dzieciństwie – z modlitewnym charyzmatem Karmelu, nie tylko pozostało żywotnym, ale jeszcze bardziej się pogłębiło w życiu Karola Wojtyły...
13 stycznia 2021

Oblubieniec Maryi

Karmelici Bosi · Oblubieniec Maryi „Małżeństwo Józefa i Maryi stanowi szczyt, z którego świętość rozciąga się na całą ziemię”. Tą piękną definicją Jan Paweł II rozpoczyna […]
12 stycznia 2021

Przyjemność na modlitwie

"Myślę, że Ty bardziej niż ktokolwiek, możesz zrozumieć, że istnieje w duszy nienasycone pragnienie szczęścia."
11 stycznia 2021

Symbole Teresy: Ogród

Karmelici Bosi · Symbole Teresy: Ogród Początkujący w życiu duchowym i w modlitwie wewnętrznej niech sobie przedstawi, że przystępuje do założenia ogrodu rozkoszy przyjemnego Panu, na […]
10 stycznia 2021

Światło Chrystusa [46] | o. Paweł Urbańczyk OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Paweł Urbańczyk OCD.
9 stycznia 2021

Światło Chrystusa [45] | o. Grzegorz Tyma OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Grzegorz Tyma OCD.
8 stycznia 2021

Światło Chrystusa [44] | o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD.
7 stycznia 2021

Światło Chrystusa [43] | o. Krzysztof Żywczyński OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Krzysztof Żywczyński OCD.
6 stycznia 2021

Światło Chrystusa [42] | o. Andrzej Cekiera OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Andrzej Cekiera OCD.
5 stycznia 2021

Światło Chrystusa [41] | o. Marcin Fizia OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Marcin Fizia OCD.
4 stycznia 2021

Światło Chrystusa [40] | o. Marcin Skowronek OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Marcin Skowronek OCD.
3 stycznia 2021

Światło Chrystusa [39] | o. Paweł Baraniecki OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Paweł Baraniecki OCD.
2 stycznia 2021

Światło Chrystusa [38] | o. Damian Sochacki OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Damian Sochacki OCD.
1 stycznia 2021

Światło Chrystusa [37] | o. Maciej Jaworski OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Maciej Jaworski OCD.
31 grudnia 2020

Światło Chrystusa [36] | o. Grzegorz Tyma OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Grzegorz Tyma OCD.
30 grudnia 2020

Światło Chrystusa [35] | o. Piotr Hensel OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Piotr Hensel OCD.
29 grudnia 2020

Światło Chrystusa [34] | o. Mariusz Wójtowicz OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Mariusz Wójtowicz OCD.
28 grudnia 2020

Światło Chrystusa [33] | o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD.
27 grudnia 2020

Światło Chrystusa [32] | o. Paweł Hańczak OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Paweł Hańczak OCD.
26 grudnia 2020

Światło Chrystusa [31] | o. Jakub Przybylski OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Jakub Przybylski OCD.
25 grudnia 2020

Światło Chrystusa [30] | o. Maciej Jaworski OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Maciej Jaworski OCD.
25 grudnia 2020

Światło Chrystusa [29] | o. Krzysztof Górski OCD

Zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożego przez cały adwent oraz czas Bożego Narodzenia. Dziś Słowo komentuje o. Krzysztof Górski OCD.