400 lecie Karmelitów Bosych w Przemyślu 1620 – 2020

W tym roku mija 400 lat od ufundowania przez starostę przemyskiego Marcina Krasickiego naszego konwentu pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa. Oczywiście odsyłamy do notatki o historii klasztoru na naszej stronie i nie chcemy tu pisać jeszcze raz tego samego. Kliknij i czytaj.

Mieliśmy małe plany na ten czas, które pokrzyżowała nam, jak i wielu ludziom na świecie epidemia. Planowaliśmy m.in.:

  • Na czerwiec Karmeliadę, czyli bieg miejski w oparciu o historię Karmelu i miasta Przemyśla;
  • Koncert w ramach Salezjańskiego Lata – wszystko wskazuje na to, że szczęśliwie się odbędzie na przełomie lipca i sierpnia, będziemy o tym informować;
  • Sympozjum wraz z wystawą ustawioną w kościele zorganizowaną przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej  – odbędzie się we wrześniu;
  • Uroczystą mszę św. z naszym Ks. Arcybiskupem i o. Prowincjałem 15 października w uroczystość św. Teresy od Jezusa.

Przy tej okazji chcemy bardzo serdecznie podziękować Wam wszystkim: przyjaciołom, dobrodziejom, sympatykom i wszystkim, którzy po prostu przychodzą do naszego kościoła ze względu na ciszę i klimat modlitwy.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, dzięki którym wybudowano i przez te wieku utrzymano nasz klasztor i kościół, którzy swoją modlitwą i poświęceniem zbudowali nam Dom modlitwy.

Wspólnie budujmy ten Dom dla tych, którzy po nas przyjdą, tak by Karmel przemyski jak najdłużej służył wszystkim szukającym Bożej obecności jak Eliasz w ciszy łagodnego powiewu.

Niech Wam Bóg błogosławi i wynagrodzi wszelkie dobro!

Karmelici Bosi – Przemyśl