Zaproszenie na 25. spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Czernej

Pragniemy serdecznie zaprosić Was wszystkich na tegoroczne Ogólnopolskie spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Odbędzie się ono w sobotę 22 lipca w naszym maryjnym sanktuarium w Czernej k. Krzeszowic. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00, a ich głównym punktem będzie Msza Święta koncelebrowana o godz. 11.00 pod przewodnictwem przełożonego generalnego naszego Zakonu o. Miguel Marquez Calle OCD.

Będzie to jubileuszowe 25. już doroczne spotkanie wszystkich noszących Szkaplerz Maryi. (…) W tym roku przypada również inny jubileusz. 2 stycznia br. rozpoczęliśmy jubileusz 150. rocznicy urodzin świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza, patronki misji i doktora Kościoła, a 29 kwietnia br. minęło 100 lat od wyniesienia Jej do chwały ołtarzy. (…)

Do dyspozycji pielgrzymów obok sanktuarium Matki Bożej stoi Dom Pielgrzyma, z księgarnią, nowoczesnymi multimedialnymi muzeami karmelitańskim i misyjnym, z salami duszpasterskimi, kinową i konferencyjną, restauracją, gdzie można spożyć posiłek, segmentem hotelowym i parkingami. Będzie możliwość skorzystania z posługi kapłanów spowiedników. Nie zabraknie stoisk dodatkowych, wsparcia misji w Afryce, czy naszych klasztorów i wiernych w Ukrainie.

Zwracam się do Was, Kapłani, Osoby konsekrowane i Wierni świeccy, także do Was, moi Współbracia, dołóżmy wszelkich starań, aby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak najszerszego kręgu wiernych, zorganizujmy lub pomóżmy zorganizować, na ile to możliwe, grupowe i indywidualne pielgrzymki naszych wspólnot do Czernej. Niech nie zabraknie tego dnia w czerneńskim sanktuarium nikogo, kto nosi Maryjny szkaplerz Karmelu; kto by nie przybył tutaj choćby duchem i sercem, włączając się w jeden wielki hymn uwielbienia. Chcemy za to wszystko jak Maryja śpiewać Bogu Magnificat. Przybywajcie! Matka Boża czeka na nas i zaprasza!

 

Tadeusz Florek OCD
Prowincjał