Wakacje z Bogiem w Czernej

Na początku tegorocznych wakacji dziewczęta śpiewające w scholi oraz ministranci z naszej parafii w Kluszkowcach udali się na tygodniową kolonię ,,Wakacje z Bogiem” do Czernej. Miejscem pobytu był Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Podczas pobytu młodzież i dzieci miały okazję uczestniczyć w zwiedzaniu okolicy klasztoru w Czernej, Starego Miasta w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Jaskini Nietoperzowej koło Ojcowa, ogrodu zoologicznego, a także jeździli gokartami oraz uczestniczyli w zajęciach na temat osób niewidomych – wystawy ,,W stronę światła” i ,,W stronę ciemności” w „Centrum nauki i zmysłów WOMAI Kraków”.

Na miejscu, w ośrodku, był zapewniony czas na odpoczynek, różne zajęcia sportowe, ognisko, gry i zabawy. Uczestnicy każdego dnia uczestniczyli w Mszy św. z kazaniem odprawianej przez organizatora wyjazdu, o. Grzegorza Papciaka, oraz w spotkaniach formacyjnych. Ostatni dzień, w drodze powrotnej do Kluszkowiec, uczestnicy spędzili w Krakowie – uczestniczyli w grze logicznej „escape room” oraz zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego.

„Wakacje z Bogiem 2023” mogły odbyć się dzięki hojności wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!

o. Grzegorz Papciak OCD