Wadowice: modlitwa o beatyfikację o. Rudolfa


W minioną niedzielę 3 lipca 2022 r. modlono się o beatyfikację i o. Rudolfa Warzechy (1919-1999), karmelity bosego z wadowickiego klasztoru. Było to pierwsze spotkanie modlitewne zorganizowane przez wadowickich karmelitów bosych i Stowarzyszenie Przyjaciół Sługi Bożego po odwołaniu restrykcji związanych z pandemią. W koncelebrze uczestniczyli; ks. Jerzy Skórkiewicz – proboszcz parafii Bachowice, z któreJ pochodził kandydat na ołtarze, ks. Sławomir Młodzik z diecezji bielsko-żywieckiej – spokrewniony z o. Rudolfem, o. Leszek Stankiewicz OCD – przeor wadowickiego klasztoru i o. Eugeniusz Morawski OCD, były prowincjał i definitor generalny zakonu. Koncelebrze przewodniczył i homilię wygłosił o. Szczepan Praśkiewicz OCD, relator Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych z Watykanu. Jako wychowanek Sługi Bożego, z racji zbliżającej się nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej i dorocznej uroczystości Patronki Karmelu, mówił z autopsji o nabożeństwie maryjnym o. Rudolfa.


Kościół karmelitański na wadowickiej Górce – sanktuarium św. Józef, w którym spoczywają od marca 2019 r. doczesne szczątki Sługi Bożego, złożone tam po ekshumacji z cmentarza parafialnego, wypełnili krewni o. Rudolfa i jego sympatycy, zrzeszeni we wspomnianym już stowarzyszeniu noszącym jego imię.

Modlono się także za zmarłego 30 maja br. o. Benedykta Belgrau OCD, długoletniego przeora w Wadowicach i do śmierci asystenta kościelnego Stowarzyszeni Przyjaciół o. Rudolfa Warzechy. Spotkanie zwieńczyła modlitwa przy sarkofagu Sługi Bożego i wspólna agapa. Postanowiono, że kolejne podobne spotkanie zostanie zorganizowane w listopadzie z okazji 103. urodzin o. Rudolfa.Zdjęcia: Marek Pelczar