W poszukiwaniu zaginionego obrazu św. Józefa cz.9

o. Damian Sochacki OCD

Zapraszamy do wysłuchania dziewiątego odcinka dziewięciotygodniowej nowenny przed uroczystością św. Józefa pt. W POSZUKIWANIU ZAGINIONEGO OBRAZU ŚW. JÓZEFA W KRAKOWIE.

Drodzy Słuchacze!

Dobiega końca nasza dziewięciotygodniowa nowenna. Kilka tygodni temu zaprosiłem Was do wspólnej wędrówki przez historię w poszukiwaniu zaginionego obrazu św. Józefa, przed którym mieszkańcy Krakowa oddawali Bogu swoje potrzeby, radości i smutki. Dziewiąty tydzień nowenny to czas zbierania owoców tej wędrówki. Koleje losu tego wyjątkowego obrazu uświadamiają, jak bardzo i szybko zmienia się świat, a w tym świecie człowiek pozostaje z niezmiennymi problemami. Lata pokoju i wojny, dobrobytu i głodu wyznaczały w Polsce drogi św. Józefowi.

Opiekun Jezusa jest wszechstronnym patronem, takim codziennym, obejmujący problemy każdego chrześcijanin, czy to męża, żony, czy to zakonnicy lub księdza, albo syna i córki. Obejmuje swoim cichym i wyrozumiałym spojrzeniem zwłaszcza zmarginalizowanych, niedostrzeganych przez większość.

Zapraszam Was serdecznie przed cudowny obraz św. Józefa w klasztorze karmelitów bosych przy ulicy Rakowickiej w Krakowie. Ten Józef z obrazu spoglądał przez wieki na tak wiele twarzy, słuchał tak wielu próśb, cicho przyjmował zapłakanych, witał uśmiechniętych. Ten doświadczony „terapeuta” jest potężnym orędownikiem.

Św. Józefie, módl się za nami!