Uwolnij się od służby, aby szukać Boga

“Uwolnij się od służby, aby szukać Boga. Światło bowiem potrzebne w świecie zewnętrznym, by się ustrzec od wypadków, jest zbyteczne w świecie ducha, tam lepiej go nie widzieć, a dusza będzie miała większą pewność”. S.132

Wielokrotnie przychodząc na adorację czy modlitwę chcielibyśmy „poczuć” Pana Boga, że On tu jest, że może nam coś odpowie, rzuci jakieś światło na nasze pytania i problemy. Lecz nasz Bóg jest Bogiem tajemnicy i jest także wyjątkowo subtelny w relacji z człowiekiem. Pozwól Bogu być Bogiem. Co by Ci odpowiedział na Twoje pytania…?

“Wszystko już powiedziałem przez Słowo, będące moim Synem i nie mam już innego słowa; czyż mogę ci więcej odpowiedzieć albo objawić coś więcej ponad to? Na Niego więc zwróć swe oczy, gdyż w Nim złożyłem wszystkie słowa i objawienia. Odnajdziesz w Nim o wiele więcej niż to, czego pragniesz i o co prosisz. (…) Jeżeli szukasz u mnie słowa pociechy, spojrzyj na mego Syna, posłusznego z miłości ku mnie i uciśnionego, a znajdziesz prawdziwą pociechę. Jeśli chcesz, bym ci objawił jakieś skryte rzeczy czy zdarzenia, podnieś tylko oczy na Niego, a znajdziesz najskrytsze tajemnice i mądrość, i cuda Boże. On jest ich skarbnicą”. (DGK II, 22, 5-6)

Czytaj więc Ewangelię, rozważaj życie, czyny i słowa Jezusa. Bóg niema nic więcej do powiedzenia. W Nim, w Jezusie jest odpowiedź na każde pytanie. Uwierz, że On w tym Najświętszym Sakramencie jest obecny i trwaj przy Nim samą tylko WIARĄ.

br. Piotr od Serca Maryi i Miłosierdzia Bożego