Trzy dni w KARMELU dla Hospicjum CORDIS

W dniach od 24 do 26 marca byliśmy z częścią Zespołu Hospicjum Cordis na rekolekcjach.

Pierwsze dni wiosny, budząca się do życia przyroda, cudowny widok na Tatry, a u ich stóp Jezioro Czorsztyńskie, uśmiech słońca i powiew wiatru – niczym tchnienie Ducha Świętego – od razu chce się żyć …

Ten klimat nastroił nas pozytywnie do przeżycia rekolekcji w Kluszkowcach, dzięki gościnności karmelitów bosych, którzy otwarli dla nas drzwi swojego domu. Pani Marysia dbała, „co byśmy nie upadli w drodze” przygotowując dla nas dary stołu. Natomiast duchowo poprowadził nas o. Mariusz Wójtowicz OCD.

O. Mariusz pokazał nam jak wielka wartość ma czas podarowany nam przez Pana Boga. Czas, w którym, możemy doświadczyć radości i wspólnoty, ale też ciszy. Ta cisza pozwoliła odpocząć zmęczonym w nas słowom, myślom, lękom i roztargnieniom.

Wreszcie doświadczenie ciszy pozwalało nam pozostawać w obecności Pana Jezusa, który ma dla nas czas, – czyli darzy nas miłością. Naszym przesłaniem jest wdrożyć tę myśl w życie ofiarując swój czas naszym rodzinom, przyjaciołom, tym, do których jesteśmy posłani.

„Czas to Miłość” … tak … te słowa dotarły do nas najbardziej. O. Mariusz podkreślał również jak ważną rolę w naszym życiu ma Trójca Święta dzieląc się i omawiając z nami ikonę Rublowa, przed którą w Hospicjum często klękamy, przechodzimy – może czasem bez zastanowienia???

Te dni były dla nas też odpoczynkiem, wspólną radością z wędrówek, zachwytem widokiem gór i zabytków.

Ostatni dzień stał się dla nas świadectwem, dzieleniem się, popłynęły też łzy wzruszenia i wreszcie obietnica wzajemnej modlitwy za siebie.

Pora wracać do domu … po drodze odwiedzamy jeszcze rodziców o. Mariusza, którzy z niesamowitą radością i serdecznością ugościli naszą gromadę – pojawia się uśmiech i myśl „Czas to Miłość”

Dziękujemy za ten czas!