Koncert charytatywny dla Marii

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r o godz. 17.00 w sali widowiskowej Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbędzie się koncert charytatywny dla Marii Wróbel.

W inicjatywę pomocy zaangażowały się następujące zespoły:

Kapela Bałkańska
Studium Piosenki Dziecięcej
Zespoły RIVOLT i CODO
Wokaliści z Klubu Garnizonowego
Szkoła Muzyczna YAMAHA
Renata Johnson-Wojtowicz
TWOJE NIEBO

Koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła i wielkanocnych ozdób oraz aukcja.

Na aukcyjnej licytacji pojawią się min. następujące przedmioty:
 1. Plakat z autografami: Kamila Stocha, Piotra Żyły, Jana Ziobro i Klemensa Murańki
 2. Książka „Wiara z lewej, prawej i Bożej strony” z autografem bp Grzegorza Rysia
 3. Książka „Wszystko wam wyśpiewam” z dedykacją Urszuli Dudziak
 4. DVD „U Pana Boga w ogródku” z autografem reżysera Jacka Bromskiego
 5. DVD „Mój Biegun” – film o Jaśku Meli z dedykacją Macieja Musiała
 6. DVD „Kochaj i tańcz” z dedykacją Mateusza Damięckiego
 7. CD „W duetach” z dedykacją Olgi Szomańskiej
 8. CD z autografami członków zespołu Dom o Zielonych Progach
 9. Książka „Trochę większy poniedziałek” + audiobook „Houston, mamy problem!” z autografem Katarzyny Grocholi
 10. Zdjęcia z autografami Małgorzaty Kożuchowskiej i Krzysztofa Iwaneczki
 11. Ręcznie robiony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – Piotr Horbowski-Zaranek
 12. Ekspres do kawy
 13. Zegar ścienny
 14. Obrazy pędzla Marii Draganik

Ponadto w najbliższym czasie na aukcji internetowej pojawią następujące przedmioty:

– Kalendarz Polskiego Związku Narciarskiego z autografami:
Sylwii Jaśkowiec, Kamila Stocha, Piotra Żyły, Jana Ziobro, Klemensa Murańki
– Koszulka biegowa z autografami:
Justyny Kowalczyk, Sylwii Jaśkowiec, Macieja Staręgi, Dominika Burego i innych polskich biegaczy
– Koszulka z autografem Marcina Gortata

Marysia od zawsze pomagała chorym i potrzebującym. Dziś ona sama potrzebuje wsparcia.

Swoją działalność społeczną rozpoczęła wiele lat temu jako wolontariuszka w istniejącej wówczas przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej – Poradni Opieki Domowej, obejmującej pomoc paliatywną i hospicyjną. Od tamtej pory, nieustannie wspierała chorych, starszych oraz rodziny będące w potrzebie. Mimo własnych problemów zdrowotnych, zawsze robiła co w jej mocy, gdy tylko na jej drodze stanął człowiek potrzebujący pomocy.

Od wielu lat aktywnie uczestniczy również w życiu artystycznym archidiecezji. Muzyka chrześcijańska zawsze zajmowała szczególne miejsce w jej sercu. Dzięki talentowi wokalnemu i charyzmie z zaangażowaniem propagowała modlitwę poprzez śpiew. Była, bądź jest nadal członkiem: Przemyskiego Chóru Gospel, zespołu Twoje Niebo, chóru parafialnego Karmelitów Bosych, a także Archidiecezjalnego Chóru Magnificat.

Maria należy również do Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.

Po planowej operacji zaklipsowania tętniaka, która miała miejsce w dniu 1 grudnia w Szpitalu Wojewódzkim nr 5 w Sosnowcu, niespodziewanie pojawiły się u Marii powikłania pooperacyjne. W pierwszej dobie po tejże operacji doznała rozległego udaru krwotocznego i poddana była operacji ratującej życie. Intubacja, respirator, głęboki bezwład lewej części ciała – tak brzmiała diagnoza stanowiąca diametralny zwrot w dotychczasowym życiu Marysi. Widocznie jednak pisane jej było pozostanie z nami – pomoc lekarską w środku nocy wezwała Pani Ania, dla której te wydarzenia okazały się być jedynym celem i sensem pobytu w szpitalu, gdyż nie wykonano u niej operacji stanowiącej przyczynę przybycia na oddział neurochirurgii. Droga jaką od tego czasu przeszła Maria, pełna była cierpienia znoszonego w pokorze i po ludzku mówiąc – z „anielską” cierpliwością. Teraz rozpoczął się proces rehabilitacji. W niedzielę 5 lutego 2017 udało się Marysi po raz pierwszy od czasu operacji przesiąść na wózek i uczestniczyć we Mszy Świętej w kaplicy szpitalnej. Pomimo ogromnego bólu wynikającego z pokonywania głębokiego niedowładu, Maria nie ustaje w ćwiczeniach duchowych i fizycznych, dążąc – jak zwykle w swoim życiu – do osiągnięcia maksimum możliwości.

Wsparcie jakiego doświadcza, jest dla niej i dla rodziny, olbrzymim bodźcem i otuchą w trudnych chwilach. Według prognoz lekarskich leczenie i rehabilitacja będzie procesem długotrwałym i niestety kosztownym. Nie pozostawiono rodzinie złudzeń, że upragnione efekty dojścia przez Marię do samodzielności nie są możliwe w przypadku korzystania jedynie z refundowanych przez NFZ placówek. Niezbędne są bardzo specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne, oferowane przez prywatne zakłady. Koszt takiego miesięcznego leczenia i rehabilitacji to kwota około 23 tys. zł, a stan obecny Marysi wskazuje na konieczność odbycia co najmniej 2 lub 3 takich cykli rehabilitacyjnych, których celem będzie przywrócenie sprawności w samodzielnym wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, jak chociażby zjedzenie podanego posiłku czy korzystanie z toalety.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób już pomagają rodzinie Marii. Prosimy o dalsze wsparcie w modlitwie oraz wsparcie finansowe, które wykorzystane będzie na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Marii Wróbel.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. Bóg zapłać!