Towarzyski Turniej Ministrantów w piłce nożnej

Daleszyce, 31.08.2017

Na zakończenie wakacji, ostatniego dnia sierpnia, ministranci z piotrkowickiej parafii pod opieką o. Grzegorza Papciaka uczestniczyli w Towarzyskim Turnieju Ministrantów w piłce nożnej w Daleszycach „O Puchar Księdza Dziekana”. Turniej zorganizowała parafia św. Michała Archanioła w Daleszycach z inicjatywy ks. Dominika Terczyńskiego, który prowadził całe spotkanie.

Turniej towarzyski miał na celu wspólną modlitwę, spotkanie oraz przyjacielską integrację, pomiędzy przedstawicielami służby liturgicznej. Uczestniczyło łącznie osiem zespołów w obu kategoriach wiekowych: juniorów i starszych. Piotrkowice reprezentowało jedenastu ministrantów w kategorii juniorów – sześciu jako skład podstawowy i pięciu „na rezerwie”. Zawody odbyły się w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair-play, o co zadbali sędziowie z Kielc.

Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza Święta, sprawowana o godz. 10.00 w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Daleszycach. Następnie drużyny wraz z wolontariuszami przeszły na pobliski orlik. Około godz. 11.00 rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. Nasza drużyna rozpoczęła od zwycięskiego meczu z ministrantami z Kielc-Białogonu, następnie przegraliśmy z gospodarzami. W trzecim meczu, z drużyną z Jędrzejowa, znów odnieśliśmy zwycięstwo. Wyniki naszych rozgrywek pozwoliły zająć II miejsce w turnieju, co jest dla nas sukcesem i powodem do radości.