Niedługo startuje Kurs Alpha w Wadowicach

Niedługo, bo już 20 września w Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym Karmelitów Bosych w Wadowicach rozpocznie się Kurs Alpha. Pierwsze spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18.00, będzie nosić tytuł: „Czy jest w życiu coś więcej?”.

Alpha to cykl 10 spotkań prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą regularnie do kościoła, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, jest także odpowiednim miejscem dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary.

Spotkania odbywają się co tydzień w środy. Każde spotkanie trwa od 18:00 do 20:15. Każde spotkanie składa się z trzech części:

Poczęstunku – to znakomita okazja do poznania się i zaprzyjaźnienia.

Wykładu – pociągający sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, poczucie humoru, zgodność z nauką Kościoła – to sprawia, że dobrze się go słucha. W planie m.in. tematy: kim jest Jezus?, dlaczego Jezus umarł?, dlaczego i jak się modlić?, dlaczego i jak czytać Biblię?, w jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Dzielenia w małych grupach  –  można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać. Można pytać o wszystko. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne. Duchowym opiekunem Kursu jest o. Przemysław Pliszczyński OCD. Kontakt do koordynatorów wadowickiego Kursu Alpha:

Tel. 787 121 676
Tel. 787 182 485
Wadowice ul. Karmelicka 24
alpha.karmel@gmail.com