Spod Równika

Szerokość i długość geograficzna to współrzędne, za pomocą których można zlokalizować dany punkt na powierzchni kuli ziemskiej. Służy nam do tego siatka południków i równoleżników. Wraz z szerokością i długością geograficzną zmienia się wiele zjawisk: klimat, roślinność, ukształtowanie terenu, długość dnia i nocy. Zmienia się język, mentalność, kultura i tradycja.

Także wiara ma swoją szerokość i długość geograficzną. W zależności od swoich współrzędnych może być przekazywana, w różnych językach i dialektach. Ta sama wiara znajduje właściwą sobie formę wyrazu dzięki kulturze, w której jest przeżywana. Ta sama wiara może mieć różnorodną faunę i florę, ale zawsze jest oznaką życia.

Jako mapę naszego powołania otrzymaliśmy krzyże misyjne. Krzyż to znak, który wyznacza bezbłędnie kierunek drogi. Jest nim miłość. Ten sam Krzyż precyzyjnie określa szerokość i długość geograficzną miejsca, w którym aktualnie jesteśmy, czyli w sercu Jezusa. Tam wszystkie historie otrzymują swój prawdziwy początek.

Zapraszamy do wspólnego przemierzania współrzędnych geograficznych wiary: do czytania historii i doświadczenia Kościoła w Afryce. Tym chcemy się z Wami dzielić. Spoglądamy na Was spod Równiaka, gdzie pielgrzymujemy wraz z młodym Kościołem Rwandyjskim.

13 stycznia 2021

Jubileuszu 50-lecia misji w Gitega

12 stycznia 2021

Dziękujemy! Wasze dary przynoszą owoce

26 grudnia 2020

IJAMBO – Aktualności z misji w Gitega

Inaugurujemy pierwszy numer IJAMBO newsletter. Na łamach tego biuletynu pragniemy dzielić się z braćmi, siostrami, przyjaciółmi i dobrodziejami naszej wspólnoty, tym wszystkim, czym żyjemy w naszej […]
1 grudnia 2020

Ruszmy z budową w wiosce Cani

Nowa wioska, nowy projekt. Kolejni mieszkańcy Burundi czekają na naszą pomoc!
25 listopada 2020

Nowy numer biuletynu misyjnego Amahoro

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru biuletynu misyjnego wydawanego przez Biuro Misyjne Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. 
21 listopada 2020

Pigmejska wioska św. Tereski

Projekt budowy domów zakończony! Powstało ich aż 68! Nasi przyjaciele z Burundi, na patronkę swojej odnowionej wioski wybrali św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wierzymy, że dzięki peregrynacja jej relikwii kolejne owoce będą się pomału objawiać w całym kraju.
27 października 2020

Film: Centrum Kultury w Makebuko

22 października 2020

Młodzi liderzy i karmelitańskie dzieła

18 października 2020

Tak się buduje domy w Burundi!

Jak informuje nasz misjonarz o. Maciej Jaworski OCD, karmelitańska akcja budowy domów dla Pigmejów trwa w najlepsze. I pomyśleć, że 550 euro może znacząco odmienić los […]
17 października 2020

Karmelitańscy Postulanci z Burundi

Zapraszamy do obejrzenia filmu autorstwa naszego karmelitańskiego misjonarza o. Pawła Porwita. Naszych Postulantów: Fidèle UWIZEYE, Dieudonné NIYONKURU, Kizito Michel MADUCUMURA oraz o. Pawła polecamy waszej modlitwie! […]