Ojciec Generał na kiermaszu misyjnym w Czernej

Po uroczystej Mszy św. z okazji 25. Ogólnopolskiego Spotkania Rodziny Szkaplerznej Generał Zakonu Karmelitów Bosych, o. Miguel Marquez Calle OCD spotkał się z animatorami misyjnymi Świeckiego Karmelu.

Jest to ukoronowanie wieloletniej pracy na rzecz misji Karmelu wielu osób, a szczególnie pionierki w organizowaniu kiermaszy misyjnych (od ponad 25 lat) Wandy Bigaj OCDS.

Ojciec Generał podszedł bezpośrednio na kiermasz na chwilę rozmowy. Został poczęstowany krówkami misyjnymi, po czym wszyscy zrobili sobie rodzinną fotografię pamiątkową. Następnie wykonał śmieszną fotografię na naszej fotobudce wraz z koordynatorką zelatorów misyjnych, Renatą Luszowiecką OCDS. Tuż przed godziną 15-stą, w godzinie miłosierdzia, podszedł pod nasze kiermaszowe stoiska i porozmawiał chwilę z p. Mariolą Michaldo z biura misyjnego oraz Renatą Luszowiecką. Następnie pobłogosławił animatorów Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych oraz nasze misyjne działanie na kiermaszu, a także podziękował nam po polsku. To błogosławieństwo pieczętuje nasze działania i wzmacnia na tworzenie wolontariatu misyjnego Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych.

Renata Luszowiecka OCDS