Kluszkowce: ministranckie “Wakacje z Bogiem”

Na początku tegorocznych wakacji ministranci z naszej parafii w Kluszkowcach udali się na ośmiodniową kolonię - ,,Wakacje z Bogiem” do Kasiny Wielkiej. Miejscem pobytu był Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy.

Podczas pobytu ministranci mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach paintball’u, spływie pontonami rzeką Poprad, prowadzonych nocą zajęciach w obserwatorium astronomicznym na Lubomirze, korzystali z atrakcji parku linowego „Lemur” w Starym Sączu oraz kąpieliska - parku wodnego. Na miejscu, w ośrodku, był zapewniony czas na odpoczynek, różne zajęcia sportowe, ognisko, gry i zabawy. W czasie pobytu w Kasinie miało miejsce spotkanie z o. Marcinem Fizią i braćmi nowicjuszami z Czernej, którzy poprowadzili zajęcia o tematyce liturgicznej.

Każdego dnia ministranci uczestniczyli w Mszy św. z kazaniem odprawianej przez organizatora wyjazdu - o. Grzegorza Papciaka OCD i spotkaniach formacyjnych. Tematem przewodnim całego pobytu było szukanie odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Ostatni dzień, w drodze powrotnej do Kluszkowiec, ministranci spędzili w parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze. „Wakacje z Bogiem 2022” mogły odbyć się dzięki hojności wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy!