Karmelowy studentat

Obecnie jak każdy zwyczajny student zmagamy się z sesją egzaminacyjną, w naszym przypadku batalia została prawie zakończona. Do tej pory każdemu udało się zaliczyć wszystko to, co miał do zdania unikając tak zwanej „kampanii wrześniowej”, która nigdy nie jest niczym przyjemnym dla studenta. W dobie pandemii sesja odbywała się zdalnie, jedni wykładowcy przeprowadzali testy, inni przeprowadzali ustne sprawdzenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym semestrze wszystko wróci do normalności, ale czy system nauczania zdalnego utrzyma się dalej, to czas pokaże.

Rozesłanie to nie tylko element Mszy Świętej, ale także i kleryka karmelity bosego po skończonej sesji letniej. Po Eucharystii, aby świadczyć o Chrystusie, a po sesji rozesłanie studentatu na miesięczne prace wakacyjne do innych klasztorów. Jedni trafiają do sióstr, aby pomóc im zazwyczaj w pracach ogrodniczych, a inni do braci pomagając w tym, co aktualnie konieczne dla każdego z klasztorów. Bracia z Ukrainy wyjechali zdecydowanie wcześniej, ze względu na zamknięci granic, a także to, że system nauczania i tak był zdalny, więc mogli bez większych problemów kontynuować naukę z Ukrainy. Bracia ze Słowacji natomiast wyjechali zaraz po zaliczonych egzaminach. Podczas wakacji będzie również czas na dwutygodniowy odpoczynek. W tym okresie będzie możliwość powrotu do domu rodzinnego, aby odwiedzić bliskich.

Cóż więcej ? Zdaje się, że tyle wystarczy. Prosimy o wsparcie modlitewne i zapewniamy o naszej pamięci o was wszystkich. Trwajcie przy Bogu.

Bracia klerycy