Ja was obdarzę prawdziwym szczęściem – moją miłością…

„Jeżeli Ty, o dobry Jezu, nie obdarzysz duszy swoją miłością, pozostanie na zawsze w swej naturalnej zatwardziałości” (S 30).

Jezus – zgodnie ze Słowem Bożym – jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem (Ap 31,6). On jest Tym, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu (Ez 17,24).

Do Niego świat należy i od niego pochodzi wszelkie dobro. Dlatego bądź razem z Jezusem w życiu i przy śmierci, i Jemu się powierz. Gdy wszyscy odejdą, On jeden ci pomoże. Gdy Jezus jest z nami, nic nie wydaje się trudne. Wystarczy tylko jedno Jego słowo, by odczuć wielką pociechę.

Cóż może dać ci cały świat, jeśli nie masz Jezusa? Jeżeli człowiek nie szuka Jezusa, wyrządza sobie większą szkodę, niżby mógł to uczynić cały świat, razem ze wszystkimi przeciwnikami człowieka.

Zdaj się we wszystkim na Jego wolę, gdyż Chrystus wie, co kryje się we wnętrzu każdego serca. Chrystus mówi dzisiaj do nas: beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5). ‘Ja, wasz Nauczyciel, chcę być dla was Drogą i Światłem, Życiem i Prawdą, przez wszystkie dni, aż do skończenia świata’. ‘Ja was obdarzę prawdziwym szczęściem – moją miłością…’

br. Gracjan od Krzyża