Czerna: Dni skupienia – relacja

W naszym czerneńskim klasztorze zakończyliśmy dzisiaj dni skupienia dla młodzieży męskiej, o profilu powołaniowym. Plan tych dni został oparty na planie dnia wspólnoty zakonnej. Nie zabrakło wspólnej modlitwy w chórze zakonnym, drobnych prac podejmowanych ze wspólnotą nowicjatu, a także radosnego przebywania na niedzielnej rekreacji. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w konferencjach na temat charyzmatu i historii Zakonu, modlitwy i jej rozwoju wg św. Jana od Krzyża oraz krótkich prelekcji o powołaniu i szkaplerzu karmelitańskim.

Klimat modlitwy, dobra lektura duchowa oraz milczenie i samotność szczególnie sprzyjały zasłuchaniu się w głos Boga, który przemawia i powołuje. Nie zabrakło również możliwości indywidualnej rozmowy z Duszpasterzem powołań na temat osobistej drogi życia i duchowej wędrówki w głąb siebie. Przywilej zamieszkania w klasztorze na te kilkadziesiąt godzin stał się dla uczestników powodem szczególnego zarzewia dobrych pragnień i myśli o wierniejszym oddaniu się Bogu.

Dni skupienia organizowane są każdego miesiąca w Czernej, a kilka razy w roku również w klasztorach w Lublinie, Przemyślu i Krakowie. Więcej na stronie: www.rozmilowaniwbogu.pl

o. Jakub Przybylski OCD