Bal Wszystkich Świętych

W niedzielę, 29 października 2023 r., na przemyskim Karmelu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na wydarzenie zaproszone zostały dzieci, które mogły przebrać się za wybranego świętego.

Czas wspólnej radości i zabawy poprzedziła wspólna Eucharystia. Mszy Świętej przewodniczył karmelita bosy o. Damian Sochacki. On też wygłosił przy tej okazji homilię.

Po zakończonej modlitwie dzieci wraz z rodzicami zgromadzili się w klasztorze, aby tam uczestniczyć w Balu Wszystkich Świętych. Nie zabrakło tam wspólnej zabawy i poczęstunku, ale także prezentacji świętych, za których przebrali się najmłodsi.

Bal Wszystkich Świętych to inicjatywa, która ma na celu pokazanie dzieciom, że święci to postacie prawdziwe, które żyły na świecie tak jak my, a dzisiaj są przykładem dla naszego postępowania. Nie inaczej było podczas spotkania zorganizowanego przez karmelitów bosych i siostry michalitki w Przemyślu.

Relacji z Balu Wszystkich Świętych na przemyskim Karmelu wysłuchaliśmy w ramach audycji „W rytmie wydarzeń”, w poniedziałek – 30 października 2023 r.