Zbiórka dla Ukrainy trwa!

Niestety nie widać końca wojny i potrzeby materialne dla tych którzy pozostali na Ukrainie się nie zmniejszają. Prosimy o wsparcie! Poniżej znajdziesz listę potrzebnych rzeczy w kolejności ich zapotrzebowania:

1. Lekarstwa: wszystko, co potrzebne dla przeprowadzenia porodu, opaski uciskowe, preparaty tamujące krew, sterylne bandaże z plastrem na ranę, silne leki przeciwbólowe, Euthyrox lub Tyroksyna, szerokie bandaże, leki uspokajające, przeciw biegunce, przeciw infekcjom jelitowym, leki przeciw grypie, spraye do nosa, przeciwgorączkowe, leki przeciwwirusowe, witaminy.

2. Jedzenie długoterminowe – pasztety, ryby w puszce, konserwy mięsne, makarony, cukier, sól, mąka, herbata, kawa, mleko w proszku, olej, soki, itp.;

3. Rzeczy dla małych dzieci do 2 roku życia – pampersy, odżywki, mleko w proszku, itp.;

4. Sprzęt techniczny – generatory prądotwórcze, baterie, latarki, powerbanki itp.

5. Koce, śpiwory, karimaty

6. Ubrania dla mężczyzn na front – podkoszulki, bielizna termiczna, skarpety, buty wojskowe i sportowe (różne rozmiary); /UWAGA: nie zbieramy żadnej innej odzieży!/

7. Produkty chemiczne – mydło, szampon, środki higieny kobiecej, pasta do zębów, itp.;

NB. SUGESTIA: Dla ułatwienia transportu lepiej jest dostarczać opakowania zbiorcze, np. zafoliowany sześciopak konserw niż sześć różnych produktów luzem.

Jak dotychczas miejscem zbiórki darów i późniejszej wysyłki na Ukrainę jest Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Karmelicka 1, 37-700 Przemyśl. Można przysyłać paczki pocztą lub przynosić osobiście. Można także dostarczać rzeczy do innych naszych klasztorów, zwłaszcza w Krakowie (ul. Rakowicka 18), skąd dary zostaną przewiezione do Przemyśla, a po sortowaniu i zapakowaniu trafią do Berdyczowa, Kijowa i innych miejsc na Ukrainie.

Kontakt w Przemyślu:

o. Paweł: 797002346

o. Andrzej: 797002335