Zaproszenie na uroczystości odpustowe do Czernej

Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej do Czernej.

Będą one wyjątkowe w tym roku. Właśnie mija 100 lat od objawień fatimskich, związanych w pewien sposób ze szkaplerzem i naszym zakonem.  W czasie bowiem ostatniego objawienia 13 października 1917 r. Matka Najświętsza ukazała się w habicie karmelitańskim. Wg siostry Łucji w ten sposób Maryja chciała przypomnieć o aktualności nabożeństwa szkaplerznego i wszystkich obietnic związanych z jego noszeniem. Tajemnice, słowa, gesty i znaki objawień fatimskich są wciąż aktualne.  Błędy Rosji, rozszerzanie ich po całym świecie - epoka komunizmu, wielka wojna, zamach na papieża, w końcu nawrócenie Rosji to wszystko spełniało się i spełnia na naszych oczach.  Chcemy w tym roku o tym wszystkim mówić i pogłębiać nasza pobożność szkaplerzną. W  tym roku mija także 400 lat od erygowania polskiej prowincji karmelitów bosych pod wezwaniem Ducha św. Będzie okazja do dziękczynienia Bogu za Polski Karmel.

Rozpoczynamy nasze świętowanie uroczystą nowenną 7-15 lipca. Zapraszamy codziennie w czasie jej trwania na Mszę św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. W nocy z 15/16 lipca zapraszamy na czuwanie bezpośrednio przed uroczystością. Suma odpustowa 16 lipca będzie sprawowana o godz. 11.00 na ołtarzu polowym przez o. Eugeniusza Augustyna opata cystersów z Wąchocka.

Zjazd rodziny szkaplerznej i wszystkich noszących szkaplerz będzie miał miejsce w sobotę 22 lipca. Program zjazdu jest opublikowany na stronach internetowych naszej krakowskiej prowincji. Kulminacją będzie Msza św. o godz. 11.00 jako podziękowanie Panu Bogu za 400 lat istnienia prowincji Polskiej pod wezwaniem Ducha św. Mszę będzie celebrował ks. bp. Jacek Kiciński bp pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. We Mszy św. będą brali udział prowincjałowie obu karmelitańskich prowincji, którzy przybędą z członkami obu rad prowincjalnych.

W czasie spotkania będzie przedstawione misterium opowiadające o erygowaniu prowincji polskiej.

Uroczystości zakończymy w niedzielę 23 VII odpustem ku czci proroka Eliasza patrona kościoła.

o. Leszek Stańczewski OCD