Zapraszamy na opłatek misyjny

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji na coroczne spotkanie opłatkowe w sobotę 18 stycznia 2020 r w Krakowie. Jeśli Bóg pozwoli będą na nim obecni także nasi misjonarze przebywający w Polsce.

Rozpoczniemy nasze spotkanie Mszą św. o godzinie 14.30 (kościół Ojców Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18). Eucharystii przewodniczył będzie o. Tadeusz Florek OCD, prowincjał, W kolejności przejdziemy do Karmelitańskiego Instytutu Duchowości, gdzie po wspólnym kolędowaniu i modlitwie za misjonarzy, w rodzinnej atmosferze nastąpi tradycyjne łamanie się opłatkiem, życzenia i agapa. Będzie także miejsce na tradycyjny kiermasz misyjno-świąteczny.

Nasze spotkanie zaszczyci i uświetni w tym roku KAPELA TUROBIŃSKA z Turobina (woj. lubelskie). Jest to zespół dziecięco – młodzieżowy (od 10 – do 25 lat) który działa od 2016 r. Na opłatku misyjnym zaprezentują kolędy stare i nowe, niektóre zapomniane opracowane na nowo, powyciągane ze starych kantyczek i od ludzi, którzy je pamiętają i pragną ocalić od zapomnienia. Kierownikiem zespołu jest Pani Edyta Prokopiuk.

Z całego serca zapraszamy na wspólne opłatkowe spotkanie misyjne.

o. Jan Ewangelista Krawczyk OCD
prowincjalny sekretarz misji karmelitańskich