Z poezjami św. Teresy do jej miasta

Powstały w 2014 roku jubileuszowy projekt muzyczny TERESA 500 zagra w Awili – mieście św. Teresy od Jezusa. Koncert stanowi część Międzynarodowego Sympozjum na temat życia i duchowości św. Jana od Krzyża. Jednocześnie koncert wpisuje się w III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Mistycznej i Terezjańskiej. Zespół przybywa na zaproszenie Uniwersytetu Mistyki – CITeS z siedzibą w Awili.

Koncert będzie miał miejsce 6 września 2017 r. o godz. 19.45 w Międzynarodowym Centrum Terezjańsko – Sanjuanistycznym – CITeS. Artyści wykonają głównie poezje św. Teresy oraz św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej.

Zagrają w następującym składzie:

  • Kuba Blokesz – gitara, piano, wokal
  • Gabriela Blacha – Cupiał – skrzypce, wokal
  • Michał Szuba – gitara, flety
  • o. Mariusz Wójtowicz – komentarz, flety, wokal

Więcej informacji o festiwalu:
www.mistica.es


TERESA 500 – projekt muzyczny powstały z inicjatywy o. Mariusza Wójtowicza OCD we wrześniu 2014 z konkretnym zadaniem muzycznej popularyzacji duchowości Karmelu. Wokaliści i instrumentaliści przyjęli sobie za cel wyrażenie doświadczenia bliskości Boga spisanego przez św. Teresę od Jezusa oraz innych Świętych zakonu karmelitańskiego poprzez harmonię dźwięków i wyjątkowy zestaw rytmów. W ten sposób karmelitańscy świadkowie przyjaźni z Bogiem zaczęli przemawiać językiem muzyki, a płyta, którą zrealizowali jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Więcej informacji o zespole:
www.teresa500.pl

fot. pielgrzymkianda.pl