Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szkoła modlitwy – etapy I/II/III/IV

14 czerwca 2023 - 18 czerwca 2023

I etap – Zaproszenie do modlitwy

Czym jest tajemnica modlitwy? Jakie jest jej bogactwo i jak ją pogłębić? Jak zamienić obowiązek modlitwy na szczególne, miłosne spotkanie. To pytania, na które odpowiedzą te rekolekcje. Możliwość indywidualnych rozmów z ojcami posługującymi pozwoli modlitwę wewnętrzną włączyć w realia własnej codzienności.

o. Marcin Fizia OCD

***

II etap – Rozwój modlitewnej więzi z Bogiem

Czym jest modlitwa bez słów, modlitwa wnętrza, medytacja? Jak  w niej się rozgościć i o nią zawalczyć. Co wspiera naszą modlitwę? Dlaczego nie wolno zatrzymać się na drodze? I co najważniejsze – jak pójść dalej? Tym i innym zagadnieniom poświęcony jest drugi etap, który pomoże odnowić motywację do pielęgnowania modlitwy wewnętrznej.

o. Jakub Przybylski OCD

***

III etap – Oazy i pustynie na modlitwie

Pan Bóg wyprowadza na  pustynie, uczy milczenia i samotności, podtrzymuje znużonych różnymi łaskami, by wytrwała na modlitwie. Co czynić w tym czasie, by nie zatrzymać się w drodze? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć prowadzący te rekolekcje.

o. Łukasz Piskulak OCD

***

IV etap – Wyżyny i szczyty modlitwy

Jak dotrzeć do bram modlitwy kontemplatywnej?Jak Boga uczynić gospodarzem naszej modlitwy? Jak pozwolić Bogu oczyszczać nasze spojrzenie wiary i miłość, by mieć dostęp do Bożych tajemnic. Co może nas jeszcze spotkać na drodze wędrówki wewnętrznej? Swoisty kompas otrzyma ten, kto podejmie ostatni etap rekolekcji.

o. Paweł Wojnowski OCD

Szczegóły

Start:
14 czerwca 2023
Koniec:
18 czerwca 2023
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Dom Rekolekcyjny w Wadowicach

Miejsce wydarzenia

Dom rekolekcyjno-pielgrzymkowy w Wadowicach
ul. Karmelicka 24
Wadowice, 34-100
+ Google Map
Telefon:
600 926 987
Strona internetowa:
www.domrekolekcyjny.pl