Uroczystości pogrzebowe w Krakowie

Pożegnanie o. Bernarda od Niepokalanego Serca Maryi OCD (Bernarda Radzika)

Dnia 25 sierpnia 2021 roku, zginął tragicznie w Miadziole na Białorusi nasz współbrat O. Bernard od Niepokalanego Serca Maryi (Bernard Radzik), proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole. Miał 57 lat życia, 37 lat profesji zakonnej i 31 lat kapłaństwa.

O. Bernard urodził się 21 lutego 1964 roku w Grybowie, w diecezji tarnowskiej. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 24 maja 1990 roku w Krakowie posługiwał aż do swojej śmierci w Białorusi w następujących parafiach: Gudogaj, Dajlidki, Soły, Gradowszczyzna, Brześć, Narocz i w Miadzioł.

 


Uroczystości pogrzebowe:
Uroczystości pogrzebowe ś. p. O. Bernarda Radzika będą miały następujący przebieg:

BIAŁORUŚ:

W poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 20.00 Msza święta dekanalna w kościele św. Andrzeja Apostoła w Naroczy; wtorek, 31 sierpnia, o godz. 9.00 nabożeństwo pożegnalne w kościele św. Andrzeja Apostoła w Naroczy, a o godz. 12.00 Msza święta pogrzebowa w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole.

Transport trumny z ciałem ś. p. O. Bernarda z Białorusi do Polski.

POLSKA:

Uroczystości pogrzebowe w Krakowie, 3 września, w kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00, a o godz. 12.30 nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku na Cmentarzu Rakowickim.

Módlmy się za naszego Zmarłego Współbrata Bernarda!
RiP

Za: karmelicibosi.pl; o. Grzegorz A. Malec OCD