Szkoła Modlitwy Karmelitańskiej w Wadowicach

W ostatnią niedzielę w naszym Domu Rekolekcyjnym w Wadowicach zakończyła się kolejna seria Szkoły Modlitwy Karmelitańskiej. Cztery etapy służą nie tylko nauczeniu uczestników karmelitańskiej metody modlitwy wewnętrznej, ale również towarzyszenie w miarę jej rozwoju. Kilkuletni program formacji pozawala na szersze zapoznanie się z nauką Świętych Karmelu, a także na wspólne zmierzenie się z pytaniami i kryzysami, które mogą się z czasem pojawić.

Rekolekcje rozpoczęły się w środę wieczorem od kolacji i wspólnej Eucharystii. W kolejnych dniach każdy z uczestników mógł skorzystać z konferencji, wspólnej modlitwy liturgicznej oraz rozmów z ojcami prowadzącymi poszczególne etapy, a przede wszystkim ciszy pozwalającej wejść w osobisty kontakt z Bogiem – „Tym, o którym wiemy, że nas kocha”, jak pisze św. Teresa od Jezusa.

Zapraszamy do skorzystania z kolejnych edycji Szkoły Modlitwy, a także z weekendów pustelniczych w Domu Rekolekcyjnym w Wadowicach. Ich przyszłoroczny terminarz można znaleźć na stronie Domu Rekolekcyjnego:

Zapraszamy również do skorzystania z innych inicjatyw tworzących Szkołę Modlitwy „Smak Karmelu”: