OGIEŃ Miłosierdzia

Wszystko zaczęło się w okolicach września 2016 roku.
Czytałem Dzienniczek św. Siostry Faustyny i trafiłem na fragment:

Pan Jezus: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Czytając ten tekst, przecierałem oczy, a moje serce rosło i rosło. Zrodziło się we mnie pragnienie, aby UROCZYŚCIE i świadomie świętować ten dzień. Do mojego serca przyszedł pomysł, aby właśnie w Święto Bożego Miłosierdzia zorganizować warsztaty taneczne dedykowane młodym ludziom, których finałem będzie wspólna Eucharystia i modlitwa uwielbienia.

Mamy kwiecień 2017 roku, lista zapisanych osób na rekolekcje taneczne MIKAEL Full Of Mercy 2017 jest już zamknięta. Odliczam godziny i nie mogę się doczekać tego wyjątkowego czasu łaski, który możemy obchodzić dzięki ludziom gorliwie wypełniającym Bożą wolę. To dzięki nim Święto Bożego Miłosierdzia znalazło swoje miejsce w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego. W tym kontekście szczególnie warto wspomnieć postać Papieża św. Jana Pawła II.

Z radością informuję, że miejsca na warsztaty zostały wyczerpane!
Ale serdecznie zapraszam Cię na OGIEŃ Miłosierdzia, czyli na Mszę Świętą i modlitwę uwielbienia, która odbędzie się w kaplicy Karmelitańskiego Instytutu Duchowości
w najbliższą niedzielę (23 kwietnia).

OGIEŃ Miłosierdzia to otwarta propozycja dla każdego, kto nosi pragnienie przyjęcia i uczczenia Bożego Miłosierdzia.

UWAGA:
Aby móc skorzystać z naszej propozycji, należy zgłosić chęć uczestnictwa, wysyłając wiadomość mailową do organizatora na adres: mikael.egeiro@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona, nie zwlekaj!

PROGRAM:
► 10:00-10:30 – Różaniec
► 10:30-11:30 – Msza Święta (kazanie na 2 gardła: o. Tomasz Nowak OP, o. Mariusz Wójtowicz OCD)
► 11:30-12:30 – Modlitwa Uwielbienia (Grupka)

DATA / GODZINA / MIEJSCE:
► 23.04.2016 / 10:00-12:30
Sala Konferencyjna w KID / KRAKÓW
ul. Rakowicka 18a, 5 min. od dworca PKP

Link do wydarzenia:
www.facebook.com

Hubert Wawrzkowicz