Nasz dom rekolekcyjny w Wadowicach

1 grudnia w internecie pojawiła się nowa strona naszego Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego Karmelitów Bosych w Wadowicach – www.domnagorce.com

Nazwa tej strony internetowej nie jest przypadkowa. Rzeczywiście miejsce, na którym znajduje się karmelitański klasztor wraz z Sanktuarium i Domem Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym jest położone na wzniesieniu, potocznie zwanym “wadowicką Górką”. Wspominał o tym także św. Jan Paweł II w roku 1979: „w waszym kościele w Wadowicach korzystałem owocnie z sakramentu pokuty, z sakramentu pojednania. Chodziło się zawsze z radością do tego kościoła, położonego nieco ‚na górce’, aby się wyspowiadać (…). Wasze świadectwo pozostawiło niezatartą pieczęć na całe moje życie”.

Podstawowa misja naszego Domu skupia się na trzech poziomach: organizacji ogólnodostępnych rekolekcji o tematyce karmelitańskiej, przyjmowaniu wspólnot, pielgrzymek i różnych grup zorganizowanych, a także udzielaniu noclegu osobom indywidualnym, pragnącym zwyczajnie odpocząć, wyciszyć się, zwiedzić Wadowice bądź wkrótce wyruszyć na szlak Beskidu Małego. Dlatego właśnie nowa strona internetowa zawiera obszerny dział “Rekolekcje”, gdzie oprócz programu na najbliższy rok 2018, znajdują się opisy poszczególnych serii rekolekcji, a także rozbudowany formularz zgłoszeniowy. Zarówno grupy rekolekcyjne oraz pielgrzymkowe, jak i osoby indywidualne znajdą na niej potrzebne informacje dotyczące warunków pobytu, regulaminu oraz płatności.

Na stronie pojawiła się także galeria z aktualnymi zdjęciami ośrodka, które będą z biegiem czasu systematycznie uzupełniane. Z kolei w dziale “Aktualności” planujemy raz w tygodniu zamieszczać newsy z bieżącego życia Domu, sprawozdania dotyczące minionych rekolekcji, zapowiadać zbliżające się wydarzenia, a także od czasu do czasu dzielić się refleksjami związanymi z przeżywanymi okresami liturgicznymi.

W dziale “O nas” umieściliśmy historyczny rys naszego Domu. Znajdują się tam również treści związane z duchowym patronem miejsca – św. Józefem, a także ludźmi bezpośrednio związanymi z historią klasztoru i Sanktuarium – św. Rafałem Kalinowskim i św. Janem Pawłem II. Staraliśmy się również opisać lokalizację Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego i zachęcić do odwiedzenia kilku ciekawych miejsc, które znajdują się w jego pobliżu.

Mamy głęboką nadzieję, że nowa strona internetowa dobrze przysłuży się działalności naszego Domu, wielu osobom pozwoli na jego odkrycie i przyczyni się, że coraz więcej osób zetknie się z dziedzictwem Papieża Polaka oraz duchowości karmelitańskiej.