Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel – zawierz się Jej!

„U jednych drzwi stał i chronił nas św. Józef, a u drugich Ona, Nasza Pani”

Dziś największe święto w Karmelu – uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Tej, która nas chroni Szkaplerzem Świętym. Jest przy nas nieustannie po to, abyśmy potrafili podążać za Jezusem. Jeśli tylko pozwolimy Maryi, naszej Matce i Pani, nas poprowadzić, Ona pokaże nam jak wybierać, jakie podejmować decyzje. Ale też cały czas stara się nas chronić. Chronić przed diabłem, pokusami, a także przed naszymi błędnymi wyborami i grzechem.

W to wielkie święto Karmelu, stańmy przy Niej i na nowo odnówmy nasze zawierzenie. Zawierzenie nas samych, naszych rodzin, wspólnot, naszej Ojczyzny i całego świata.

o. Paweł Hańczak OCD


AKT ZAWIERZENIA MATCE BOŻEJ Z GÓRY KARMEL

O najchwalebniejsza Dziewico Maryjo, Matko szkaplerza świętego!

Oto ja, niegodny zaszczytu nazywania się Twoim sługą ośmielony Twoją dobrocią i pragnieniem służenia Tobie, obieram Cię za moją jedyną i najlepszą Matkę i Orędowniczkę. Wobec Trójcy Przenajświętszej, Ciebie, mojego Anioła Stróża uroczyście odnawiam przyrzeczenia, które złożyłem Tobie, Matko Najświętsza, w dniu przyjęcia szkaplerza świętego. Pragnę wiernie i gorliwie służyć Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi przez całe moje życie. Składam Ci również synowskie podziękowanie za to, żeś mnie spośród tych milionów dusz, poprzez szkaplerz święty, zaliczyć raczyła do umiłowanych dzieci swoich. Przyrzekam Ci i postanawiam, że pragnę pozostać wiernym Twoim synem, całym sercem Cię kochać oraz naśladować Cię w cnocie i pobożności.

Przyjmij Matko Najświętsza, tę moją ofiarę i spraw łaskawie, aby szkaplerz święty, który noszę stał się dla mnie znakiem Twej szczególnej opieki, ochroną przed grzechem, tarczą przed atakami nieprzyjaciela, zachętą do praktykowania cnoty i środkiem do osiągnięcia zbawienia. Proszę Cię o to przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.