Koncert pasyjny: 14 katedr


W piątek, 8 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, zapraszamy do Wadowic na Karmel, do Sanktuarium św. Józefa, na koncert pasyjny14 Katedr 7 ostatnich słów Jezusa na krzyżu. Wystąpi aktor Jerzy Zelnik i kwartet smyczkowy Baltic Neopolis Ensemble. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Na program KONCERTU PASYJNEGO składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą – uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy – liderzy Baltic Neopolis Orchestra).

Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

KONCERT PASYJNY będzie prezentowany w okresie Wielkiego Postu w 7 katedrach i świątyniach w Polsce, w ramach projektu 14 KATEDR. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

SIEDEM OSTATNICH SŁÓW CHRYSTUSA NA KRZYŻU – Jerzy Zelnik o Projekcie:

“Siedem słów? – Czy raczej ostatnie siedem nauczań cierpiącego człowieka – Boga. Liturgia umierania. Jego testament duchowy. Józef Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. My, fragmentami filmu Gibsona „Pasja”, chcemy przybliżyć obraz tej męki. Rozważania księdza Grzegorza Strzelczyka, spisane w Lugano w roku 1996, w przejmujący sposób trafiają do serca każdego, kto czuje się w jakiś sposób współwinny tej męki krzyżowej naszego Zbawiciela.”