Kochamy Kościół i chcemy światu pokazywać Jego piękno!


1 maja 2022 r. pięć sióstr z krakowskiej wspólnoty Karmelu Misyjnego Świeckiego CMS uroczyście złożyło swoje przyrzeczenia. Wspaniale, że miłość i bezgraniczne oddanie o. Franciszka Palau względem swojej umiłowanej: Kościoła-Eklezji pociągnęły i zafascynowały kolejne osoby. Warto zaznaczyć, że to jedyna taka grupa w Polsce formująca się pod opieką sióstr Karmelitanek Misjonarek, a to, co ją wyróżnia, to szczególna radość z przeżywania wspólnoty eklezjalnej i ukochania Kościoła, który – za słowami założyciela – jest „nikim innym jak samym Chrystusem”.
Podczas wspólnej eucharystii sprawowanej przez ks Marka w obecności najbliższych (a dzięki internetowej transmisji także w łączności z całą europejską wspólnotą CMS) Zosia, Kasia Bożena, Zosia i Kasia złożyły na ołtarzu swoją deklarację miłości i gotowości służby Bogu i Kościołowi w prostym, zaangażowanym i braterskim życiu, zwłaszcza w środowisku rodziny, pracy, otoczenia i wspólnoty. Uroczysta oprawa Mszy Świętej, a potem prawdziwie rodzinna „fiesta” w przepięknych okolicznościach przyrody jeszcze bardziej podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia. Nowym członkom polskiego CMS gratulujemy i życzymy determinacji, pomyślności, a zwłaszcza Bożego błogosławieństwa na drodze karmelitańskiego powołania i misji, którą żył błogosławiony założyciel rodziny Karmelu Misyjnego: miłości ku Bogu i bliźniemu. Niech świat dzięki wam poznaje piękno i miłość Kościoła – którym jesteśmy!

Jeśli kochasz Kościół i jesteś zainteresowana/ zainteresowany charyzmatem i działalnością Karmelu Misyjnego, zapraszamy do dołączenia do naszej grupy. Kontakt: cms.cracovia@gmail.com