KDM 2020: dzień 4.

Karmelitańskie Dni Młodych 2020: DZIEŃ 4 (niedziela)

Ostatni dzień KDM-ów zaczął się nieco później, niż poprzednie – zaczęliśmy go wspólną jutrznią w kościele o godzinie 8.00 (po wczorajszej adoracji taka odmiana została przyjęta ze sporą wdzięcznością).

Po śniadaniu odbyły się natomiast kolejne spotkania w grupach. Tym razem jednak nie mieliśmy tekstów do wspólnego rozważenia, ani konspektów z pytaniami. Każdy mógł podzielić się tym, jak przeżył rekolekcje i co szczególnie go dotknęło.

O 10.30 spotkaliśmy się w kościele na przygotowaniu liturgii. We Mszy św. uczestniczyliśmy razem z mieszkańcami Czernej i innymi osobami, które przyjechały w niedzielę do sanktuarium. Choć tego roku ilość osób była znacząco mniejsza, niż w poprzednich latach, uczestnicy KDM-ów mogli skorzystać z wyjątkowej okazji uczestniczenia we Mszy św. z zakonnego chóru, w którym normalnie odbywają się modlitwy wspólnoty klasztornej.

Ostatnim wspólnym punktem programu był obiad w restauracji Domu Pielgrzyma. A potem – czas pożegnań, które mimo ograniczonej formy tegorocznego spotkania nie były bynajmniej łatwiejsze… Cóż, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się ponownie – już bez ograniczeń!

br. Marcin Wojnicki OCD