Kard. Semeraro w Karmelu: Wszyscy potrzebujemy Chrystusa Króla


W niedzielne przedpołudnie 21 listopada 2021, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odwiedził katowickie karmelitanki. Przewodniczył Mszy św. w kaplicy klasztoru i wygłosił słowo Boże.

Spotkanie z mniszkami było szczególną formą podziękowania za ich wkład w beatyfikację ks. Jana Machy. – Na każdym etapie procesu beatyfikacyjnego prosiłem siostry o ich modlitewne wsparcie i pamięć, za które wszyscy jesteśmy tak bardzo wdzięczni – tłumaczył abp Wiktor Skworc w słowie wprowadzającym do liturgii.

W homilii, nawiązując do uroczystości Chrystusa Króla, papieski delegat przytoczył  słowa św. Ambrożego: „Chrystus jest dla nas wszystkim”. Podkreślił, że bez względu na to, jakie realizuje się powołanie, właśnie Chrystus pozostaje głównym punktem odniesienia każdego wierzącego. – On jest naszym początkiem, centrum i końcem – wyliczał. Zaprosił do odważnego kroczenia drogami Ewangelii. – Wszyscy potrzebujemy Chrystusa – dodał.

Mówiąc o powołaniu do życia kontemplacyjnego, przywołał starotestamentalny obraz Mojżesz, który z rękami podniesionymi do góry modli się za walczący naród. – Wy także drogie siostry każdego dnia wznosicie wasze modlitwy do Boga za nas wszystkich. Dziękujemy wam za to i prosimy o kontynuowanie tej misji – zaapelował. Pamięci karmelitanek polecił także swoją posługę oraz cały Kościół katowicki wraz ze swoim Pasterzem.

Modlitwa w Karmelu była ostatnim punktem wizyty kard. Semeraro w Katowicach, której głównym celem była beatyfikacja śląskiego kapłana i męczennika ks. Jana Franciszka Machy.

za:  www.katowice.gosc.pl , foto: Roman Koszowski