Kard. Arborelius OCD odznaczony


10 czerwca 2022 r. nasz współbrat, kardynał Anders Arborelius OCD, przyjął od króla Szwecji medal ze wstęgą Zakonu Serafinów, XII stopnia, za znaczący wkład w życie Kościoła szwedzkiego i powszechnego. Ceremonia wręczenia orderu odbyła się w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. Gratulujemy naszemu bratu tej nagrody!

W wywiadzie udzielonym jezuitom 19 maja i opublikowanym w La Civiltà Cattolica, Papież wskazał go jako przykład.  Zapytany „jak ewangelizować w kulturze, która nie ma tradycji religijnej”, np. w Szwecji, Papież Franciszek odniósł się do naszego współbrata:

„Szczerze mówiąc, nie wiem, jak odpowiedzieć na to pytanie.  Ponieważ tylko ci, którzy tam mieszkają, w tym kontekście mogą zrozumieć i odkryć właściwe ścieżki.  Chciałbym jednak zwrócić uwagę na człowieka, który jest wzorem ukierunkowania: kard. Andersa Arboreliusa. Niczego się nie boi. Rozmawia ze wszystkimi i nie występu przeciwko nikomu. Zawsze celuje w pozytywy. Wierzę, że osoba taka jak on może wskazać właściwą drogę, którą należy podążać.”

Na podstawie:

www.laciviltacattolica.it