JAK OGIEŃ – musical o proroku Eliaszu

19 kwietnia 2017 na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej będzie miała miejsce teatralna premiera musicalu JAK OGIEŃ.

Musical opowiada historię proroka Eliasza. Jest to metaforyczna opowieść o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy “próba wiary” wydaje się szczególnie trudna.

Ta wielka forma sceniczna powstawała przez wiele miesięcy w ramach przygotowań do ŚDM 2016 i została wykonana po raz pierwszy w czasie wydarzeń na Katowickim Muchowcu. Te spektakularne widowisko wpisujące się w nurt muzyki chrześcijańskiej jest efektem współpracy na scenie niemal 100 artystów – muzyków, tancerzy, aktorów i wokalistów.

Chrześcijańskie widowisko przypadające na oktawę Wielkanocy jest wspaniałą okazją do przeżycia radości i uwielbienia Zmartwychwstałego Pana.

Patronat honorowy wydarzenia – o. Tadeusz Florek OCD, Prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych.

RYBNIK – 19.04.2017, godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy!

Rezerwacji miejsc i kontakt: kasa TZR , tel. 32 42 22320, kasa@tzr.rybnik.pl
Bilety: 40 zł i 20 zł młodzież i seniorzy
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zamawiania biletów grupowych:
– powyżej 20 osób – 10 % zniżki
– powyżej 50 osób – 15% zniżki

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/401507036894516/


Jest to historia proroka Eliasza. Proroka Jahwe, który zmagając się z własnymi wątpliwościami i rozpaczą, wyrusza do swojego króla i narodu, by przypomnieć im o Bożej miłości. Misji Eliasza towarzyszą niezwykłe znaki i cuda. Jego słowo jest jak ogień. Ogień, który rozpala Izraelitów nową gorliwością wiary. Historia Eliasza to metaforyczna opowieść o ludziach, o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy “próba wiary” wydaje się szczególnie trudna. Jednak nie jesteśmy sami. Bóg zsyła nam Ducha Świętego, który rozpala w nas ogień Bożej miłości.

Premiera przedstawienia miała miejsce w Katowicach podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016. Muzykę skomponował specjalnie na ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży rybnicki kompozytor i aranżer, Piotr Kotas. W rolę proroka Eliasza wcielił się znakomity wokalista Jakub Blokesz. Pozostałe role również przypadły w udziale artystom pochodzącym z Rybnika lub mieszkającym nieopodal. Są to Dominika Kierpiec-Kontny, Martyna Czech (wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi), Piotr Tłustochowicz oraz Kamil Owczarek. Solistom towarzyszy na scenie Zespół Wokalny 6 na 6, zaś instrumentalnym trzonem widowiska jest zespół Chwila Nieuwagi oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy – Zespół Taneczny Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie i Wydziału Teatru i Tańca PWST w Bytomiu.

Autorem scenariusza jest ksiądz Wojciech Iwanecki, za reżyserię odpowiada zaś Paweł Kontny. Scenografia: Aleksander Smoliński; choreografia: Anna Kądziołka; wizualizacje: Katarzyna Jendrośka Goik. To wyjątkowe widowisko muzycznoaktorskie gromadzi na scenie około 100 artystów. Premierowy spektakl zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji prasowych.