Dom Pielgrzyma

D om Pielgrzyma w Czernej jest odpowiedzią na wyzwanie jakie postawił przed nami potężny ruch pielgrzymkowy do cudownego obrazu Maryi oraz do sarkofagu świętego Rafała Kalinowskiego. Misją Domu jest posługa na rzecz pielgrzymów i grup rekolekcyjnych przybywających do Sanktuarium, które tu, w malowniczych rejonach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, szukają autentycznego doświadczenia żywego Boga, pogłębionej modlitwy i zaczerpnięcia nowych sił do stawiania czoła codzienności. Ogromnym atutem naszego Domu jest położenie z jednej strony przy samym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a z drugiej tuż przy bukowym rezerwacje przyrody "Dolina Eliaszówki".

Dom Pielgrzyma to kompleks dwóch nowych budynków. Część recepcyjna zawiera katolicką księgarnię "Karmelitana" oraz multimedialne Muzeum Karmelitańskie, które w krótkim czasie otrzymało bardzo pochlebne opinie w mediach. Ponadto mieszczą się w nim sale konferencyjne i duszpasterskie, kameralne 25-osobowe Kino Karmelitańskie, a także przestronna Restauracja Klasztorna dostosowana do potrzeb pielgrzymów. Restauracja oferuje możliwość zjedzenia smacznego obiadu w przystępnej cenie oraz organizuje przyjęcia okolicznościowe, jak jubileusze małżeńskie, I komunie, imieniny, urodziny czy konsolacje. Część noclegowa to budynek przeznaczony do przyjęcia nawet 50-osobowej grupy, w którym mieści się kawiarenka i mały kącik czytelniczy. Pokoje w większości są 2-osobowe i wszystkie posiadają łazienki.

Głęboko wierzymy, że nasz nowy Dom Pielgrzyma w Czernej będzie owocnie służył wszystkim tym, którzy w celach duchowych i rekreacyjnych pragną odwiedzić Czerną i jej okolice, i że miejsce to będzie bliskie sercu dla jeszcze szerszego grona osób. Serdecznie zapraszamy!"