15 KDM – rys maryjny

Karmelitańskie Dni Młodych mają charakter maryjny. Kilka lat temu zrozumieliśmy, że jest to czas, w którym chcemy zostawić Maryi więcej miejsca, tym bardziej, że Karmelitańskie Dni Młodych odbywają się w Czernej przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Ona jest dla nas najlepszą nauczycielką relacji z Bogiem i człowiekiem.  Dlatego w programie KDM-u, także w tym roku, znajdą się maryjne akcenty:

  • Śpiew antyfony Salve Regina, którym rozpoczniemy KDM,
  • Droga światła na wzgórzu klasztornym, która odbywa się nocą,
  • Dotyk Maryi – czas przyjęcia Maryjnej bliskości w znaku szkaplerza
  • Ikona maryjna, która jest ikoną KDM-ów – będzie nam ona towarzyszyła każdego dnia
  • Apel maryjny

W tym roku będziemy odkrywali Maryję, jako Radix Jesse – Korzeń Jessego. To właśnie z Niej, niczym z młodego drzewa wyrósł Jezus – najdoskonalszy owoc świata i owoc Jej łona. Od Niej chcemy się uczyć, jak my sami mamy rodzić owoc miłości w osobistym życiu, jak my mamy każdego dnia rodzić Jezusa, by dawać Go światu.

Zapraszamy zatem wszystkich młodych, w wieku od 17 do 35 lat, którzy pragną obudzić w sobie miłość oraz tych, którzy szukają wąskich ścieżek prowadzących w głąb miłości Boga. 15 KDM odbędzie się w tym roku w dniach od 25 do 28 lipca w Czernej k. Krakowa. Zgłoszenia na www.kdmczerna.pl

o. Jakub Przybylski OCD