Wizytacja generalska w Kijowie

1 kwietnia 2019 roku spotkaniem organizacyjnym i wspólnym obiadem rozpoczęliśmy wizytację generalską, którą w naszym klasztorze w Kijowie przeprowadził o. Łukasz Kasy OCD. Klasycznie obejmowała ona wspólną modlitwę, Eucharystię, rekreację i rozmowy indywidualne z poszczególnymi braćmi.

2 kwietnia przed południem o. Łukasz wraz z o. Markiem Gromotko odwiedził wspólnotę Karmelitanek Bosych w Kijowie. Tam sprawował Eucharystię i spotkał się na wspólnej rozmowie z mniszkami. Po południu ojciec wizytator w obecności ojców Benedykta Kroka i Marka Gromotki udał się do katedry kijowskiej, gdzie po Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza miał miejsce obiad z bezdomnymi Kijowa. Po wspólnym posiłku i rozmowie z bezdomnymi  współbracia udali się na zwiedzanie centrum stolicy. Trasa spaceru objęła dwie główne świątynie prawosławne oraz Plac Europejski, gdzie w latach 2013/2014 miała miejsce “rewolucja godności”. Zaginęło tam wtedy ponad sto osób. Wieczór spędziliśmy na wspólnej kolacji, rekreacji i modlitwie liturgicznej.

Wczesnym rankiem 3 kwietnia o. Benedykt wraz z o. Witalijem towarzyszyli o. Łukaszowi do miejsca kolejnej wizytacji, czyli naszego klasztoru w Berdyczowie.