Wielki odpust w Berdyczowie – Zapraszamy!

Tegoroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB Królowej Szkaplerza Świętego w Berdyczowie (Narodowym Sanktuarium Ukrainy pod patronatem karmelitów bosych Krakowskiej Prowincji) odbędą się w dniach 20-21 lipca pod hasłem: „Bogurodzico – ukraińską rodzinę pod Swą opiekę przyjmij”.

Rok 2019 w Ukrainie przeżywany jest w duchu świętości rodziny i obrony życia. W czwartek i piątek (18-19.07) o. Paweł Ferko OCD jeździł będzie z konferencjami do pieszych pielgrzymów zdążających do Berdyczowa z różnych stron Ukrainy.

W sobotę, 20 lipca około godziny 16.00 spodziewane są pierwsze grupy pielgrzymów, które witać mają bp Witalij Krywickij (ordynariusz diec. kijowsko-żytomierskiej) oraz o. Rafał Myszkowski OCD (kustosz sanktuarium). Mszę Świętą o g. 18.00 celebrował będzie bp Bronisław Bernacki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy), a homilię wygłosi bp Witalij Krywickij. O gdzinie 22.00 rozpocznie się nocne czuwanie, które poprowadzi o. Maksymilian Podwika OCD w kontekście świadectw i modlitwy za małżonków, rodzinę, dzieci, narzeczonych itp.

W niedzielę o godzinie 8.00 Msza Święta w języku polskim a po niej różaniec na placu przy ołtarzu polowym. Suma odpustowa o gdzinie 11.00 pod przewodnictwem abp Tomasso Caputo z Włoch (diec. Pompeje).

Już od ponad trzech tygodni trwają przygotowania do godnego podjęcia pątników (noclegi, sanitariaty, jedzenie) – po domach, internatach, szkołach i przedszkolach; do zabezpieczenia należytego porządku (grupy porządkowe i cała logistyka); do uroczystej oprawy liturgicznej (budowa ołtarza polowego, spotkania ministrantów i lektorów, próby chóru i zespołu muzycznego). Jednym słowem prace idą na całego pod czujnym okiem i pod macierzyńskim płaszczem MB Berdyczowskiej. Zapraszamy z całego serca.