Synod Ikonografów Polskich (zapowiedź)

Synod odbędzie się 8-10 września 2023 w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów Bosych w Wadowicach.

Synod znaczy „wspólna droga”. Pragnieniem serc wielu polskich ikonografów jest nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń, budowanie jedności i poszukiwanie możliwości pogłębiania formacji duchowej. Czyli poszukiwanie wspólnej drogi dla tych, którzy w świecie powołani są do realizowania misji ikonografa.

Zapraszamy serdecznie do Wadowic na kolejną konferencję – Synod Ikonografów Polskich. Pierwsza, nosząca tytuł „Tożsamość ikonografa”, odbyła się w Opolu, w październiku 2022 r. Tym razem zajmiemy się zagadnieniami duchowości, warsztatu i sytuacji prawnej ikonografów.

Sympozjum pokryje się z uroczystością świętowania piętnastolecia Szkoły Malowania Ikon im. św. Józefa w Wadowicach (piątek) i finisażem wystawy „Oblicze ikony” (niedziela).

Organizatorzy wydarzenia:

  • Barbara i Krzysztof Cudo, Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa w Wadowicach
  • ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki prof. UO, Śląska Szkoła Ikonograficzna
  • o. Jacek Wróbel SJ, Droga Ikony

Plan sympozjum dostępny pod adresem:

http://szkolaikon.pl/synod-ikonografow-polskich-duchowosc-i-warsztat-ikonografa-8-10-wrzesnia-2023/

 

Zapisy

Zapisy na konferencję pod numerem telefonu: 669 405 188.

Koszt uczestnictwa (wykłady i prelekcje) wynosi 100 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uprzejmie prosimy o odpowiedzialne zapisy i wcześniejszą informację (zwolnienie miejsca), jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału. W drugiej połowie sierpnia zwrócimy się do zapisanych osób z prośbą o wpłatę zaliczki 50 zł na potwierdzenie chęci uczestnictwa.

Nie dysponujemy możliwością zakwaterowania w Domu Rekolekcyjnym Ojców Karmelitów. Osobom zainteresowanym noclegami przekażemy kontakt do sióstr Pasjonistek prowadzących dom rekolekcyjny w pobliskim Mucharzu.

Kończąc, uprzejmie prosimy Was o modlitwę w intencji naszego Synodu – o Boże błogosławieństwo, światło i mądrość Ducha Świętego dla prelegentów oraz o szczególną opiekę Aniołów nad całym przedsięwzięciem. Zachęcamy do odmówienia w tej intencji każdego dnia o godz. 21.00 modlitwy „Pod Twoją obronę”.

 

Z Akatystu ku czci Ducha Świętego:

Źródło rozumu,
Źródło zachwytu poetów,
Który jesteś talentem budowniczego,
Zamieszkaj w nas.
Geniuszu twórców,
Który ożywiasz marmur rzeźbiarza,
Który jesteś duszą rzeczy pięknych,
Zamieszkaj w nas.
Który śpiewasz w pieśniach,
Który prowadzisz pędzel malarza,
Który jesteś tajemniczą istotą sztuki,
Zamieszkaj w nas.
Którego głosi muzyka,
Który mówisz przez oratorów,
Który jesteś Pięknem Odwiecznym,
Przybądź Dawco dobra i zamieszkaj w nas.